Ajdovščina zelo blizu napredovanju v 1. B ligo, Pomurje premagalo Gorišnico

V soboto sta bili odigrani samo dve tekmi v 2. DRL, ki pa sta odločali o potniku v 1. B ligo. Rokometaši Pomurja so doma nujno morali zmagati proti Gorišnici, kar jim je tudi uspelo in čakati na spodrsljaj Ajdovščine v Metliki, ki pa je z zmago suvereno opravila nalogo in pred vrati 1. B lige.

Kronos ni odpotoval na tekmo v Železnike. Tekmi Cerklje-Radovljica : Velika Nedelja in Arcont Radgona : Mokerc sta bili odigrani prej.

Mokerc in Sevnica sta celo odigrali zadnjo tekmo sezone že pred prazniki.

Prepričljiva zmaga Ajdovščine v Metliki

Rokometaši Ajdovščine so na krilih navijačev (na tekmo so odpotovali z avtobusom navijačev) začeli silovito in v 5. minuti že vodili z 0:5. Prednost petih zadetkov so držali do 17. minute, ko so do 22. minute prednost še povišali na 7:16. Ob polčasu so vodili že z 10:18.

Drugi polčas je bil sicer bolj izenačen, saj se je prednost Ajdovcev gibala do 7 do 10 zadetkov. Ekipa Ajdovščine je tekmo brez težav pripeljala do konca in veselje, kljub še zadnjemu krogu v domači dvorani, se je začelo. Končni izid 23:32.

RK Metlika: Hutar 7 (1), Pečarič 6 (2), Dokl 4, Vinski 2, Dragovan 1, Krajačič 1, Krnc 1, Malešič, Muc, Šikonja, Kadunc-Predovič
Trener: Tjaša Nadu

Izključitve: 8 minut

7metrovke: 3/5

RK Ajdovščina: Koren 9, Pelicon 6(5), Masilo 5, Velikonja 5, Svetik 5, Bizjak 1, Bratina 1, Vunjak, Štrancar, Peljhan, Vidic, Stanič, Žbogar, Krautaker
Trener: Branko Leban

Izključitve: 10 minut

7metrovke: 5/5

Pomurje šele v drugem polčasu zlomilo Gorišnico

Rokometaši Pomurja so v predzadnjem krogu brez večjih težav premagali ekipo Moškanjci-Gorišnica z rezultatom 35:25 (15:15).

Po izenačenem začetku do 4:4 so gostje dosegli 4 zaporedne zadetke in v 11. minuti povedli s 4:7. Svojo prednost so v 18. minuti še povišali na +4 (7:11). Domačim ni uspevalo praktično nič. Gostje so skoraj iz vsakega napada dosegli zadetek, saj je obramba, z obema vratarjema na čelu, delovala slabo. Domači so šele v zadnji tretjini tekme strnili vrste v obrambi in 3 minute do konca ponovno izenačili na 14. Končni izid polčasa je bil 15:15.

Drugi polčas so domači stopili na plin. Ob odlični obrambi se je razbranil tudi Belec. V prvih 4. minutah so domači dosegli prav toliko zadetkov in povedli z 19:15. Po nekaj minutah izenačene igre so domači najprej povedli za 5 (41. minuta 24:19) in v 47. minuti še za 6 (26:10).

Gostje so najprej znižali na 26:22, ko je med 49. in 58. minuto sledila serija osmih zadetkov rokometašev Pomurja. V napadu sta bila tokrat nezaustavljiva Gregorec (samo v drugem polčasu je zadel 9-krat) in Žižek-Cvetko, ki je v drugem polčasu zadel 6-krat. Do konca tekme so gostje le uspeli nekoliko omiliti poraz. Končni izid 35:25 za domače.

Poleg omenjenega Gregoreca (13 zadetkov iz 18 strelov) in Žižek-Cvetka (strel 9/12) je odlično branil tudi Belec (13 obramb). Omeniti je potrebno še Mitjo Kozelja, ki je dosegel 7 zadetkov ob metu 5/5 iz igre in 2/4 iz 7-metrovk.

Rokometaši Pomurja so upali, da bo Ajdovščina v Metliki odigrala slabše in morebiti izgubila, vendar so Ajdovci prepričljivo zmagali z 32:23. Tako rokometašem Pomurja ostaja upanje, da se z zmago v zadnjem krogu in porazu Ajdovščine morebiti veselijo napredovanja.

RK Pomurje – RK Moškanjci Gorišnica 35:25 (15:15)

RK Pomurje: Boštjan Belec 13 obr., Dorotej Černela 2 obr., Gregor Gregorec 13, Boštjan Žižek Cvetko 9 (1/⁠1 iz 7m), Mitja Kozelj 7 (2/⁠4 iz 7m), Aljaž Hameršak 2, Vasja Kozelj 2, Matej Šavel 1, Jernej Hedl 1, Aleš Pintarič, Domen Černela, Matija Jerič, Kevin Vajda Ornik, Dorian Kocan, Marko Jankovič
Trener: Alan Potočnjak