Celjani za las izgubili proti Zagrebu

Celjani so v petek, 13. 4. 2018, v Skopju odigrali polfinalno tekmo SEHA GAZPROM lige. Njihov nasprotnik je bil hrvaški Zagreb.

Celjski rokometaši so imeli v zadnjem času kar nekaj težav s poškodbami in to se je poznalo v njihovi igri. Dvoboj dveh rivalov so bolje odprli Zagrebčani, ki so na začetku povedli s 4 : 1. Celjani so celotni prvi polčas lovili Hrvate in na odmor odšli z zaostankom treh golov. Začetek drugega polčasa je pripadel Zagrebčanom. Po desetih minutah drugega polčasa so uspeli povišati razliko, rezultat na semaforju je kazal 20 : 14. Celjski trener Branko Tamše je zahteval minuto odmora, po kateri je v igro poslal Makuca in Grošlja, ki sta celjski igri v napadu dodala več energije in svežine. Po nekaj uspešnih priključkih na -2 in lepih potezah v napadu so Zagrebčani uspeli zadržati prednost in tekmo dobili z rezultatom 29 : 28.

Borut Mačkovšek :
»Preslabo smo odprli tekmo, Zagreb je to kaznoval. V drugem polčasu smo se vrnili, vendar nam je na koncu zmanjkalo časa. Zdaj se moramo čim prej zbrati, sem nismo prišli zato, da bi izgubili dve tekmi. Moramo se zadovoljni vrniti domov, kjer nas čaka izziv v pokalu Slovenije. «

V nedeljo Celjane čaka tekma za tretje mesto, ki jo bodo igrali proti Meshkov Brestu. Dvoboj bo na sporedu ob 17:45.

FINAL 4 SEHA GAZPROM LIGE:

Dvorana Jane Sandanski, Skopje, 1000 gledalcev, sodnika: Načevski, Nikolov (MKD)

RK PPD Zagreb : RK Celje Pivovarna Laško 29 : 28 (14:11)

RK PPD Zagreb: Jović 1 obramb, Kastelic  5 (1) obramb; Mrakovčić, Pavletić, Kontrec 2, Vori, Marković D., Horvat 5 (3), Šušnja 4, Valčić J. 3, Medić, Valčić T., Miklavčič 1, Ravnić 2, Bičanić 4, Pavlović 7
Trener: Zlatko Saračević

Izključitve: 2 min

7-metrovke: 3/4

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 3 obramb, Panjtar 4 (1) obramb; Vujović 1 (1), Jurečič 2, Malus 3, Razgor 3 (2), Suholežnik 1, Marguč, Grošelj 1, Slišković 1, Makuc 5, Anić 3, Dujshebaev, Mačkovšek 5, Mlakar 3
Trener: Branko Tamše

Izključitve: 6 min

Pripravil: Žiga Rebevšek