Med Ljubljano in Mlinotestom napeto, Koprčanke gladko preko Žalčank,Ptujčanke premagale Jadran

V razvrstitvi med 5. in 8. mestom smo bili priča eni napeti tekmi med Ljubljano in Mlinotestom iz Ajdovščine ter lahki zmagi Kopra nad Žalčankami.

Na „derbiju“ med Ljubljano in Mlinotestom je bilo jasno, da zmaga ne ene ne druge ekipe ne bo lahka. Prvi polčas so bolje pričele domačinke iz Ljubljane, ki so povedle z rezultatom 8:5, kasneje pa so gostje prevzele pobudo ter povedle za dva zadetka in tudi za toliko dobile prvi polčas.

Drugi polčas so večinoma tekme vodile gostje iz Ajdovščine, v končnici pa je podmladek Krima uspešno ujel gostje ter na koncu tudi slavil za zadetek. Pri domačih je najbolj blestela Ema Abina z osmimi zadetki, pri gostjah pa Špela Ferfolja s prav tako osmimi zadetki, pet pa jih je pri Ajdovkah dala nekdanja Krimovka Manca Jurič.

RK Ljubljana : ŽRK Mlinotest Ajdovščina 27:26 (13:15)

RK Ljubljana: Arhanič, Bon-Brzin, Povše, Semrajc 2, Urbančič, Hočevar, Abina 8, Žabjek, Vučko 6, Gjerek, Novak, Vončina 5, Hrvatin 2(1), Fister 4
Trenerka: Derepasko Natalija

7-metrovke: 1/1

Izključitve: 2 min

ŽRK Mlinotest: Bratina, Čermelj 1, Rudman 1, Svetik 3, Brecelj, Jurič 5, Petković, Fegic, Čajko, Pipan 1, Sanabor, Ferfolja 8(2), Bytyqi 4, Zelenik, Mihelj, Pejovič 3
Trener: Lapajne Aleksander

7-metrovke: 2/3

Izključitve: 4 min

Na drugi tekmi med Koprčankami in Žalčankami večjih posebnosti ni bilo. Rokometašice Kopra so že v prvem polčasu prevzele pobudo ter tekmo mirno pripeljale do konca. Najboljša strekla pri domačih je bila Karin Vatovec z osmimi zadetki, pri gostjah pa Saša Golavšek s prav tako osmimi zadetki.

Ž.U.R.D. Koper : RK Zelene doline Žalec 34 : 24 (18:10)

Koper: Škabar 7, Munda, Jagurdžija 2, Petrinja 2, Fidel, Bertok, Panger 3, Zorko 7(3), Teraž 4, Vatovec 8, Peharc 1(1)
Trener: Štingl Valentino

7-metrovke: 4/4

Žalec: Vignjevič, Stepišnik, Golavšek 8(5), Klakočer 5(1), Krebs 3, Držan 1, Grebovšek, Herodež 3(2), Kompan 3, Kokotec, Amon, Kolar 1, Leskovšek
Trener: Rantah Jernej

7-metrovke: 8/11

Izključitve: /

Rokometašice Mlinotesta kljub porazu zanesljivo ostajajo na prvem mestu, Ljubljančanke pa so se z zmago zavihtele na drugo mesto pred Žalčanke ki kljub porazu nad Koprom ostajajo v boju za drugo mesto.

Boj za zadnji dve mesti je dobila ekipa iz Ptuja, ki ima šest točk prednosti pred ekipo iz Hrpelj.

ŽRK Ptuj : ŠD Jadran Bluemarine Hrpelje-Kozina 31 : 25 ( 16:12 )

Ptuj: Kac 6, Kolenko, Kelc 1, Marčič, Želj 3, Bolcar 4, Čagran, Pušnik, Bedrač, Puž 1, Borovčak 4, Čagran, Selinšek 3, Majcen, Korotaj 9, Frangež
Trener: Hrupič Ivan