Krimovke že dolgo prvakinje, Zagorjanke z zagotovljenim drugim mestom

V četrtem krogu prve ženske rokometne lige za prvaka tudi tokrat ni bilo nič pretresljivega. Zagorjanke so si z zmago nad ŽRK Z`DEŽELE zagotovile končno drugo mesto. Pričakovati je bilo dokaj napeto srečanje, a so Zagorjanke vseskozi vodile in v drugem polčasu povedle tudi za šest zadetkov. Domače rokometašice so se proti koncu malce približale, a porazu se niso izognile. Najboljša strelka pri domačinkah je bila Katja Čerenjak s petimi zadetki, pri gostjah pa Pia Hren z osmimi.

V Novem Mestu sta se srečali ekipi ŽRK Krka in Krim Mercator. Kot vsaka ekipa, je imela tudi Krka svoje cilje proti Ljubljančankam, ampak jim proti močnim gostjam ni uspelo. Do rezultata 5:5 so domačinke še držale stik, potem pa so gostje prevzele pobudo in polčas dokaj zanesljivo za štiri zadetke tudi dobile. V drugem delu pa so Krimovke hitro ušle na osem zadetkov prednosti (12:20), kar je razblinilo vse upe domačink. Pri domačih je bila najboljša strelka Tjaša Lovšin s šestimi zadetki, pri gostjah pa Aneta Benko s petimi.

ŽRK Krka Novo Mesto : RK Krim Mercator 17:24 (11:15)

ŽRK Krka: Jantol, Papež, Petkovič, Fabjan 3, Kramar, Fink, Geč, Vojnovič, Radojčič 1, Lovšin 6(1), Mrmolja 3, Vrček 1(1), Čopi, Bregar, Novak, Hotko
Trener: Kranjčič Salvador