Ljubljančani s točko iz Krškega, Črnomelj z zmago do obstanka

V Športni dvorani Srednje šole Črnomelj so si domačini z zmago proti gostom iz Grosuplja priborili obstanek v 1. B DRL, kljub remiju v gosteh proti RK Krško pa so v 2. DRL izpadli Ljubljančani.

Črnomeljčani so pred domačim občinstvom začeli bolj zadržano, z izjemo odlično razpoloženega Dina Štruclja, ki je sam zadel skoraj polovico vseh golov ekipe. V prvem polčasu smo lahko spremljali enakovredno igro gol za gol. Za odtenek boljši so bili domači, ki so na odmor odšli z minimalno prednostjo enega gola (15 : 14).

Tudi začetek drugega polčasa je bil podoben prvemu, vse do 38. minute, ko so se končno razigrali Črnomeljčani. V naslednjih 8 minutah so zadeli kar 7 golov, prejeli pa le enega. Kljub malenkost boljšemu zaključku Grosupeljčanov je bila prednost domačih neulovljiva. S končnim rezultatom 32 : 27 si je RK Črnomelj priboril obstanek in tako vsaj še eno sezono v 1. B DRL.

LJUBLJANČANI SE VSAJ ZA ENO SEZONO POSLAVLJAJO OD 1. B LIGE
Premoči ene ali druge ekipe ni bilo zaznati vse do 14. minute, ko so domačini povedli in v 2 minutah poskrbeli za vodstvo 5 golov. Gostje so se jim do konca polčasa približali na 3 gole razlike in ekipi sta odšli na odmor z rezultatom 19 : 16.

Tudi drugi polčas so bolje začeli gostitelji. Vodstvo 4-5 golov so ohranjali vse do zadnjih minut tekme. Proti koncu tekme pa so se zbudili Ljubljančani. 6 minut pred koncem rednega dela so začeli napadati in do konca tekme zadeli še 7 golov, prejeli pa le 3. S preobratom v zadnjih minutah so si na zadnji tekmi letošnje sezone priigrali remi, ki pa ni bil dovolj za obstanek v 1. B DRL.