Vardar brez težav do finala

Po zasluženi zmagi Vardarja nad Rostov-Donom bomo danes ob 18. uri lahko spremljali ponovitev lanskega finala Lige Prvakinj med HC Vardar in Györi Audi ETO. Vsekakor so bile rokometašice iz Skopja favoritinje za zmago, a so se tekme lotile resno in brez poniževanja.

Že v prvih minutah so do izraza prišle izkušnje s strani rokometašic Vardarja. Po petih minutah igre je rezultat kazal 3:1 v korist Vardarja. Rokometašice iz Skopja so prvih deset minut odigrale brez zgrešenega strela in si že takoj na začetku priigrale visoko prednost. Po prvem zadetku Anne Vyakhireve s sedmih metrov rokometašice Rostova iz igre niso zadele skoraj deset minut. Vardarjeva obramba je delovala odlično na čelu z izvrstno vratarko Amandine Leynaud. Ko je rezultat na semaforju kazal 2:4 v korist Vardarja je sledilo sedem izjemnih minut obeh vratark Amandine Leynaud in Maysse Pessoe. Po sedmih minutah brez prejetih zadetkov na obeh straneh je trener Rostova Frederic Bougeant spremenil postavitev v obrambi na 5-1, ki je nekaj časa povzročala težave nasprotnicam v napadu, a so se rokometašice Vardarju kmalu vrnile in zopet povedle. Ob koncu prvega polčasa je bil rezultat 7:10 v korist Vardarja, kar je izenačenje najmanjšega števila zadetkov v prvem polčasu obeh ekip v zgodovini Final 4 Lige prvakinj.

Drugi polčas so bolje odprle rokometašice iz Skopja. Že takoj na začetku so povišale svojo prednost na štiri zadetke. Naslednjih deset minut smo spremljali tekmo gol za gol, vendar so izkušene rokometašice Vardarja ohranjale svojo prednost. V 46. minuti so se rokometašice Rostova z delnim rezultatom 4:0 približale na dva zadetka zaostanka. Sledile so minute Makedonk, ki so v zadnjih petih minutah tekme vodile z rezultatom 16:20. Zadnjo priložnost za napredovanje v finale je Rostov zapravil z zgrešenim strelom iz sedmih metrov tri minute pred koncem tekme. Rokometašice Vardarja so opravičile vlogo favorita in zasluženo zmagale z rezultatom 19:25.

Igralka Vardarja, Andrea Lekič:
»Na začetku tekme je bilo prisotno nekaj nervoze ampak to je polfinale, to je normalno. Mislim, da smo zaigrale odlično v obrambi. Nasprotnice niso dosegale golov iz hitrih protinapadov in to je bil eden izmed naših glavnih dogovorov v garderobi.«

Tekma za tretje mesto bo na sporedu danes ob 15.15, finale pa ob 18. uri.

Rostov-Don : HC Vardar 19 : 25 (7 : 10)

ROSTOV-DON: Ilina 5, Vyakhireva 3, Bulatovič 3, Dembele 3, Rodrigues Belo 2, Makeeva 2, Cabral Barbosa 1, Kalinichenko, Petrova, Sudakova, Sedoykina, Slivinskaya, Borschenko, Sen, De Olivier Pessoa, Managarova

Izključitve: 2 min

7-metrovke: 4/6

HC VARDAR: Penezić 7, Lekič 7, Radičevič 4, Lazovič 3, Lacrabere 2, Canadija 1, Ristovska 1, Kuznetsova, Keramichieva, Petrovič, Sazdovska, Klikovac, Cvijič, Khmyrova, Leynaud, Suslina

Izključitve: 8 min