Sosedski dvoboj dobile Slovenke

Slovensko žensko reprezentanco je na tretji tekmi sredozemskih iger čakal sosedski obračun z Italijo. Tekmo so z visoko razliko dobile Slovenke, ki so povsem nadigrale Italijanke.

Že v prvem delu tekme se je videlo, da Slovenke računajo na zmago. V prvem polčasu so si varovanke Uroša Bregarja zagotovile visoko prednost petih golov 15 : 10.  Drugi polčas se je odvijal brez posebnih presenečenj. Slovenke so uspele zadrževati prednost in na koncu zasluženo zmagale z rezultatom 33 : 23.

Slovenke so s to zmago skočile na drugo mesto v skupini A. Trenutno drugo mesto pa jih uvršča v boj za uvrstitev 1. – 4. mesta. V četrtek ob 18.00 pa bodo Slovenke zaigrale zadnjo tekmo rednega dela proti reprezentanci Grčije.