Mladinke svetovno prvenstvo končale v osmini finala

Po odlični igri proti Kitajski v rednem delu tekmovanja so Slovenke v osmini finala morale priznati premoč Madžarski. V Debrecenu so bile nasprotnice iz Madžarske boljše z 31 : 17.

Prvi polčas je bil še nekoliko izenačen, saj so naše rokometašice ob koncu polčasa zaostajale le za dva gola (12 : 10). V drugem delu pa so naše mladinke popustile. Domačinke  so prevzele pobudo ter prišle do občutnejše prednosti. Madžarke so se na koncu zasluženo veselile zmage in uvrstitve v četrtfinale svetovnega prvenstva. Končni rezultat tekme je bil 31 : 17, najboljša strelka naših pa je bila Tjaša Lovšin z osmimi zadetki.