Kadeti EP končali na 9. mestu!

Slovenski kadeti so včeraj na tekmi za 9. mesto uspešno premagali Madžare, ki so jih v rednem delu tekmovanja pošteno namučili. Tokrat so Slovenci pokazali svojo pravo igro in osvojili končno 9. mesto na evropskem prvenstvu.

Že po prvih minutah tekme se je videlo, da so Slovenci bolj motivirani kot Madžari. Naši rokometaši so zaigrali odlično v napadu in že kmalu prišli do vodstva. V 20. minuti je prednost Slovencev znašala 6 golov, ki so jo uspešno zadrževali do konca polčasa (16 : 10).

V drugem polčasu smo lahko videli nekoliko slabšo igro Slovencev v obrambi. Madžari so se v 50. minuti že približali na tri gole zaostanka, vendar so slovenski rokometaši tekmo uspešno pripeljali do konca in zasluženo zmagali s 26 : 23. Najboljši strelec naših je bil Domen Tajnik, ki je zadel 6-krat.