Celjani tokrat brez težav preko Loke, Ormožani ostro nad Velenjčane

Tokratni tekmovalni teden smo začeli že v sredo, 12.9. Odigrani sta bili dve tekmi, in sicer zaostala tekma 1.kroga med RK Jeruzalem Ormožem in RK Gorenjem Velenjem ter tekma 2.kroga med RK Celjem Pivovarno Laško in RD Urbanscape Loko. Celjani so svoje nasprotnike brez težav nadigrali, med tem, ko so se Velenjčani v Ormožu kar namučili z domačimi rokometaši.

Tekmo v Ormožu so suvereno začeli domači rokometaši in že v 5.minuti povedli za 3 zadetke. Videli smo kar nekaj agresivnih akcij, predvsem na strani domačih rokometašev, gostje pa nekako niso našli tistega pravega odgovora na hitro in eksplozivno igro domačih. Prvo izenačenje smo videli v 10.minuti, ko je zadel Matic Verdinek. Ampak se domači niso pustili zmesti ter še naprej igrali zbrano in natančno. Velenjčani so naredili kar nekaj napak v samem napadu, v obrambi niso znali pravilno zaustaviti nasprotnika, na kar je bil gostujoči strateg Zoran Jovičić tudi primoran vzeti minuto odmora. Vendar pa Velenjčanom tudi ta minuta ni pomagala. Ormožani so narekovali celoten prvi polčas ter se na odmor odpravili s 3 zadetki prednosti. Rezultat ob polčasu je bil 15 : 12 za RK Jeruzalem Ormož.

Tudi v 2.polčasu so vse niti prevzeli domači rokometaši in že v 41.minuti ponovno povedli za 3 zadetke. Vsekakor pa taka igra ni ustrezala gostujočim rokometašem, na velenjski klopi se niso strinjali niti z nekaterimi sodniškimi odločitvami. Velenjski vodja moštva Vanja Kralj si je zato v 41.minuti tekme celo prislužil rdeči karton. Gostom se je ponovno uspelo približati Ormožanom v 49.minuti, ko je za izenačenje 18 : 18 zadel Domen Tajnik. In kot smo v tej sezoni že navajeni, preseneti lahko vsak, so danes presenetili tudi domači in na koncu slavili z rezultatom 22 : 20.

Najboljši strelec je bil pri domačih Bojan Čudič, ki je zadel 6-krat, vratarja Tomislav Balent in Matic Šulek sta zbrala vsak po 1 obrambo. Pri gostih je bil najbolj natančen Ibrahim Haseljić, ki je zadel kar 8-krat. Tudi na velenjski strani vratarji niso bili ravno razpoloženi. Miljan Vujović je zbral 2 obrambi.

Na drugi strani je bila v Celju popolnoma drugačna zgodba. Celjani so ponovno pokazali, da jih kljub slabi igri in porazu na Superpokalni tekmi, še ne smemo odpisati. V dvorani Zlatorog, pred domačimi navijači, so tekmo začeli suvereno. Vendar pa so tudi Škofjeločani že na prejšnji tekmi pokazali, da so kar trd oreh, in so Celjanom uspešno sledili. Tekma je bila v 1.polčasu dokaj izenačena, vendar pa se je domačim v 23.minuti polčasa uspelo oddaljiti za kar 5 zadetkov. Svojo prednost so držali vse do konca 1.polčasa. Rezultat je bil ob polčasu 18 : 11 za domače rokometaše.

V 2.polčasu smo videli podobno zgodbo kot v 1. Celjani so nadaljevali s svojo hitro in dinamično igro, več kot odličen pa je bil danes tudi Aljaž Pajntar. Škofjeločani nekako niso več našli lukenj v celjski igri. Poskušali so jim slediti, ampak nekega velikega preobrata nismo več videli. Končni rezultat v dvorani Zlatorog je bil 33 : 28 za domače rokometaše.

Pri domačih je bil najuspešnejši Tilen Kodrin, ki je zadel 5-krat. Aljaž Pajntar je zbral kar 17 obramb. Pri gostih sta bila najuspešnejša Alen Šibanec in Aljaž Jesenko, oba s 5 zadetki, Još Juričan je zbral 7 obramb, Gašper Dobaj pa 5.

Ormožane v naslednjem krogu čaka gostovanje v Trebnjem, Velenjčani bodo v nedeljo gostili MRK Krko. Celjane pa v nedeljo čaka tekma Lige prvakov. V celjski rokometni hram prihaja Skjern Handbol. Škofjeločane pa čaka v 3.krogu gostovanje v Ivančni Gorici, ko bodo zaigrali proti novincu v 1.NLB Leasing Ligi, RK SVIŠ Ivančna Gorica.

Aljaž Pajntar, RK Celje Pivovarna Laško: »Odločno in zbrano smo začeli današnje srečanje ter hitro prišli do vodstva in razlike, ki smo jo višali vse do 45. minute. Nato se nam je zgodil nekakšen padec v igri, nekaj napak in nezbranosti, tako da so se gostje približali na pet zadetkov. Škoda, lahko bi zmagali za več, glede na igro smo si to morda tudi zaslužili, ampak pristop je bil kljub temu pravi. Vsi smo si želeli prikazati dobro igro, prebili smo led in pozitivno lahko pričakujemo nedeljsko tekmo v ligi prvakov.«

Gašper Dobaj, RD Urbanscape Loka: »Vsekakor je bila danes prisotna pozitivna trema, saj sem se vrnil v tako rekoč svojo dvorano. Lepo je bilo igrati tukaj, dobro smo se upirali igri Celja, mislim, da bomo na tekmi v Škofji Loki poizkušali pokazati še več ter se še bolje upirati in videli bomo kaj to lahko prinese

RK Jeruzalem Ormož : RK Gorenje Velenje 22 : 20 (15 : 12)

RK Jeruzalem Ormož: Šulek M. (1 obramba), Bogadi 2, Šoštarič 1, Čudič 6(3), Žuran 5, Haber, Šulek T., Kocbek 3, Balent (1 obramba), Niedorfer, Kosi 4, Ozmec 1, Mesarić, Vujović, Ciglar

Trener: Saša Praprotnik

Izključitve: 4minute

7-metrovke: 3(5)

RK Gorenje Velenje: Mazelj, Haseljić 8, Tajnik D. 3, Špelić 1, Matanović, Logar, Levc, Stojnič 1, Vujović (2 obrambi), Miklavčič, Banfro, Verdinek 4, Taletovič, Tajnik J., Kavčič M., Kavčič A. 3

Trener: Zoran Jovičič

Izključitve: 8minut

7-metrovke: 2(4)

Rdeči karton: Vanja Kralj, vodja moštva

RK Celje Pivovarna Laško : RD Urbanscape Loka 33 : 28 (18 : 11)

RK Celje Pivovarna Laško: Vujović 2, Jurečič 3, Malus 1, Razgor 2, Ovniček 3, Marguč 2, Šarac 3, Grošelj 1, Nenadić 4, Panjtar 1 (17 obramb), Ferlin, Kodrin 5, Horžen 2, Makuc, Anic, Bećiri 4

Trener: Branko Tamše

7-metrovke: /

RD Urbanscape Loka: Vrbinc 2, Šibanc 5(3), Gartner, Dolenc 1, Krivic, Jamnik 2(2), Jesenko M. 1, Juričan (7 obmramb), Pipp 3, Bergant, Jesenko A. 5(1), Bogdanič-Jenko 3, Plestenjak 1, Klemenčič 3, Dobaj (5 obramb), Marinović 2

Trener: Robert Beguš