Drava ostala neporažena tudi v Ljubljani

Eden od dveh derbijev 6. kroga je bil v Ljubljani, kjer je Slovanu zmanjkalo časa za preobrat. Drava iz Ptuja je bila boljša z rezultatom 30:29.

Pred pribiližno 150 gledalci so boljše začeli gostje iz najstarejšega mesta. Domačim so šele v 8. minuti dovolili prvi zadetek, ko so znižali na 1:3. Svojo prednost so rokometaši Drave v 12. minuti  najprej povišali na 2:6 in v 16. minuti na 3:9. Domači rokometaši so se do konca polčasa nekoliko zbrali in ob koncu prvega polčasa prednost znižali na 11:13.

Drugi polčas je potekal podobno kot prvi. Gostje iz Ptuja so prednost najprej v 35. minuti povišali na 12:17, v 40. minuti pa na 14:20. Rokometaši Slovana so z borbeno igro in delnim izidom, med 48. in 51. minuto, 4:0 znižali na 23:24. Do konca tekme sta se ekipi izmenjevali v doseganju zadetkov. Gostje so v predzadnji minuti povedli z 28:30. Kljub dvema minutama odmora (vsaka na eni strani) so domači v zadnji minuti uspeli le znižati končni izid na 29:30.

Pri Dravi je Groblenik dosegel 10, Rožman pa 7 zadetkov. Pri domačih je Sankovič dosegel 7, Marinček pa 6 zadetkov.
Slovan je tako prvič izgubil, Drava pa je z eno oddano točko na 2. mestu prvenstvene lestvice.

RD LL Grosist Slovan – RK Drava Ptuj 29:30 (11:13)
Dvorana Kodeljevo, Ljubljana, gledalcev: 150, sodnika: Brstin Kavalar in Uroš Nahtigal

RD LL Grosist Slovan: Jugovic, Grum 1, Jovičič 2, Marinček 6, Budalič, Skušek 3, Lukan, Ponikvar, Gahan Caleb, Fidel 3, Furni 4, Kjun 2, Hočevar, Sankovič 7, Atanasov 1
Trener: Aleš Repina

RK Drava Ptuj: Reisman, Koštomaj, Mlač-Černe, Gregorc 4, Groblenik 10, Hrupič 1, Belec, Zupanc 1, Stopar 1, Rožman 7, Žunič 1, Krabonja, Bračič, Kresnič, Žuran, Sivka 5
Trener: Vladimir Vujović

7metrovke: RD LL Grosist Slovan 0/2, RK Drava Ptuj 2/5

Izključitve: RD LL Grosist Slovan 18 minut, RK Drava Ptuj 12 minut

V naslednjem krogu bo Slovan lovil točke v Ajdovščini, Dravo pa na Ptuju čaka derbi dveh neporaženih ekip. Pomerili se bodo proti Slovenj Gradcu.