Izola izgubila v Krškem

Rokometaši Krškega so v drugem derbiju 6. kroga 1. B rokometne lige za moške v zanimivi tekmi premagali rokometaše Izole z rezultatom 24:22 in jim prizadejali že drugi letošnji poraz (poleg enega neodločenega izida).

Domači rokometaši so začeli odlično in po začetnih 2:0 v 9. minuti vodili že z 5:2. Izolani so se v 18. minuti sicer približali na 7:6, vendar so domači odgovorili z 4:0 in v 23. minuti povedli z visokih 11:6. Do konca polčasa so svojo prednost še povišali in na odmor odšli s prednostjo 15:9.

Gostujoči trener Radojkovič je imel med odmorom marsikaj za povedati, kar je očitno tudi pomagalo. V prvih desetih minutah drugega polčasa so gostje iz obale prednost znižali na 16:14. v 43. minuti pa so se popolnoma približali domačim na 17:16. 11. minut pred koncem so rokometaši Izole rezultat izenačili na 19:19. V zanimivi končnici so gostje 3 minute pred koncem celo povedli (21:22). Na veselje domačih navijačev so gostje zapravili zadnja 2 napada (tudi v zadnji minuti za izenačenje). Na drugi strani so domači igralci izkoristili vse zadnje tri napade in v zadnjem napadu na tekmi postavili končni izid 24:22.

Pri Krčanih je Škafar dosegel 5 zadetkov, Rantah pa 4. Pri gostih je izstopal Božič, ki je dosegel 7 zadetkov (6/6 iz 7m).
Krško je trenutno na 2. mestu, vendar jih lahko prehiti Slovenj Gradec, ki ima tekmo manj. Rokometaši Izole pa so na 5. mestu s sedmimi točkami.

RK Krško – RD Butan plin Izola 24:22 (15:9)
Športna dvorana srednje šole Krško, sodnika: Bojan Lah in David Sok

RK Krško: Škafar 5, Rantah 4, Ban 3, Glaser 3, Kastelic 2, Mlakar 2, Vovk 2, Novak 1, Subotič 1, Dular 1, Romih, Glogovšek, Požeg, Blaževič 8 obr., Škalički, Kodrič
Trener: Uroš Šerbec

RD Butan plin Izola: Božič 7, Jurič 4, Brumen 3, Nikolič 2, Beganovič 2, Zorič-Stepančič 2, Poberaj 1, Čolić 1, Gregorič, Smej, Poles, Redžič, Peharc, König, Gašperšič, Husič 8 obr.
Trener: Fredi Radojkovič

7metrovke: RK Krško 1/2, RD Butan plin Izola 6/8

Izključitve: RK Krško 8 minut, RD Butan plin Izola 8 minut

Rokometaši Krškega v naslednjem krogu gostujejo pri zadnjeuvrščenem Pomurju, medtem, ko bodo rokometaši Izole na obali gostili Herz Šmartno.