Slovan visoko porazil Črnomelj

V zaostali tekmi 2. kroga v 1.B rokometne lige za moške je Slovan v drugem polčasu popolnoma razbil Črnomelj in ga premagal za 20 zadetkov.

Začetek tekme nikakor ni napovedoval takšnega končnega izida, saj so gostje iz Črnomlja v 8. minuti povedli z 4:5. Domači so odgovorili z 3:0. Prednost nekaj zadetkov so držali do 17. minute, ko so gostje med 18. in 21. minuto zadeli 3-krat zapored in izenačili na 11. V 26. minuti so Črnomaljci zaostajali samo že za 1 (14:13). z 3 zaporednimi zadetki domačih so rokometaši Slovana prišli ob koncu prvega polčasa do vodstva 17:13.

V drugem delu pa popoln razpad igre Črnomlja, saj so svoj 1. zadetek v drugem polčasu dosegli v 8. minuti in jih v v tem času prejeli kar 7. Domači so v 38. minuti povedli z 24:13. Med 44. in 53. minuto so domači rokometaši ponovno občutno povišali svoje vodstvo, saj so naredili delni izid 8:0. v 53. minuti je bili visokih 35:16. Končni izid tekme 41:21 za rokometaše iz Kodeljevega.

Najboljši strelec tekme je bil domačin Furdi, ki je dosegel 9 zadetkov, pri gostih pa se mu je Štrucelj zelo približal z 8. zadetki.

Slovan je na 4. mestu z enim porazom, medtem, ko je Črnomelj, ob tekmi manj zdrsnil na zadnje mesto, saj ima slabšo razliko v golih od predzadnjega Pomurja.

RD LL Grosist Slovan – RK Črnomelj 41:21 (17:13)
Športna dvorana Kodeljevo, gledalcev: 100, sodnika: Jože Humek in Rok Škvarč

RD LL Grosist Slovan: Jugović, Grum 2, Jovičič 3, Marinček 4, Budalič, Skušek, Lukan 3, Ponikvar, Fidel 3, Furdi 9, Kljun 4, Hočevar 3, Sankovič 5, Atanasov 4
Trener: Aleš Repina

RK Črnomelj: Kostelec, Pezdirc 3, Medic 1, Šterk 3, Jakofčič 1, Plut 12, Štrucelj 8, Peteh, Horvat 2, Starih 2, Mihelč, Radojčič 1, Aupič, Slemenšek
Trener: Zoran Šutej

7metrovke: RD LL Grosist Slovan 3/5, RK Črnomelj 3/5

Izključitve: RD LL Grosist Slovan 4 min, RK Črnomelj 4 min

Slovan bo v naslednjem krogu gostoval pri Ajdovščini, medtem ko bo Črnomelj gostil Radeče, poleg tega pa še ima “v dobrem” zaostalo tekmo z Brežicami.