Visoka zmaga Mokerca nad Brežicami

Tekma med Mokercem in Brežicami je bila posebna za trenerja Brežic Luko Volka, saj je bil v prejšnji sezoni trener nasprotne ekipe in jo z 19 zmagami in 1 porazom pripeljal v 1. B DRL. Tokrat mu poznavanje svojih bivših fantov ni prineslo uspeha, saj je ekipa Mokerca visoko zmagala z 39:29 (17:13).

Na začetku prvega polčasa je bila tekma izenačena do 4:4, ko so domači med 10. in 21. minuto naredili delni izid 9:1 in povedli z 13:5. Gostje so prednost znižali na 13:8, vendar jim kaj več od končnega izida polčasa 17:13 ni uspelo.

Drugi polčas je potekal podobno kot prvi. Če so še gostje iz Brežic v 35. minuti uspeli znižati na zanimivih 20:18, so v 38. minuti ponovno zaostajali 25:19. Sledilo je obdobje dokaj izenačen igre in v 48. minuti znižanje vodstva domačih na 30:26. V zadnjih minutah pa so rokometaši Mokerca zadeli 9-krat, gostje pa samo 3-krat. Končni izid je bil 39:29.

Najboljši strelci pri domačih so bili Legen s 7. zadetki, Tabakovič in Cimerman pa sta dosegle 6 zadetkov. Pri gostih je Lipej dosegel 7 zadetkov, Zagode in Hvastija pa 5.

ŠD Mokerc Ig – RK Brežice 39:29 (17:13)
Dvorana v Škofljici, sodnika: Tomaž Kržan in matic Romih

ŠD Mokerc Ig: Grudnik 16 obr., Virant To. 5 obr., Tica, Virant Ti., Gorišek 1, Žagar Ž. 1, Žagar M. 5, leš 1, Comino 3, Tabakovič 6, Legen 7, Andoljšek, Makivič, Štamcar 4, Cimerman, Kalabić
Trener: Roman Šimon

RK Brežice: Kozele 7 obr, Jagrič 3 obr., Zorič 1, Deržič 3, Lipej 7, Tomše J, Tomše M., Bogovič, Kovač 3, Hvastija 5, Udovč 2, Derenda 1, Pernovšek, Matjašič 1, Štarkl 1, Zagode 5
Trener: Luka Volk

7metrovke: ŠD Mokerc Ig 1/2, RK Brežice 5/8

Izključitve: ŠD Mokerc Ig 18 minut, RK Brežice 10 minut

Ekipa Mokerca v naslednjem krogu gostuje pri Radečah, Brežice pa v domači dvorani pričakujejo Butan plin Izolo.