Izola premagala Herz Šmartno

Izola je pred lepim številom gledalcev (okrog 250) opravičila vlogo favorita in premagala bivšega prvoligaša z rezultatom 34:30.

Izolani so po začetnem vodstvu gostov z 1:2 v 4. minuto povedli za +2 (4:2). Prednost so držali do 14. minute, ko so gostje iz Šmartnega z delnim izidom 0:3 izenačili na 8. V 21. minuti pa so gostje povedli za dva zadetka (11:13). Minuto pred koncem so domači povedli, vendar so gostje izenačili in odšli na odmor z nekoliko presenetljivim rezultatom 15:15.

Domači rokometaši so v polčasu verjetno slišali kakšno krepko od trenerja in začeli odlično, saj so v prvih petih minutah zadeli 6-krat (gostje samo enkrat) in povedli z 21:16. Sledilo je obdobje enakovredne igre, kjer so domači držali prednost 5,6 zadetkov. Gostje so v zadnjih petih minutah srečanja prednost še nekoliko znižali in z dvema zadnjima zadetkoma na tekmi postavili končni izid 34:30.

Pri domačih so izstopali Božič z 9. zadetki in Brumen in Poberaj z 8. zadetki. Pri gostih, kjer je prav tako bilo samo 6 strelcev, je Justin dosegel 10 zadetkov, Avsec pa 7.

Z zmago je Izola na 5. mestu s 4 zmagami, neodločenim izidom in dvema porazoma, Herz Šmartno pa na 10. mestu z dvema zmagama, neodločenim izidom in 4. porazi.

RK Butan plin Izola -⁠ RD Herz Šmartno 34:30 (15:15)
športna dvorana v Izoli, gledalcev 244, sodnika: Drago Ocvirk in Miran Štrigl

RK Butan plin Izola: Gregorič, Smej, Poles, Božič 9, Beganovič 2, Zorič Stepančič, Brumen 8, Alessio, Redžič 3, Peharc, Poberaj 8, König, Nikolič, Čolič Gašperšič 4, Husič
Trener: Fredi Radojkovič

RD Herz Šmartno: Sadar M. Ribarič, Cirar 3, Berglez 1, Justin 10, Bahovec, Zobarič, Rozina, Muratovič, Žižek, Sadar A., Avsec 7, Jerina, Močnik 6, Kukovica, Žurga 3
Trener: Filip Gradišek

Izključitve: RK Butan plin Izola 8 min,⁠ RD Herz Šmartno 4 min

7metrovke: RK Butan plin Izola 5/5,⁠ RD Herz Šmartno 3/4

V naslednjem krogu Izola gostuje pri Rudarju, Herz pa gosti Pomurje.