Kronos do PRVE ZMAGE v sezoni

V soboto, 17. 11. 2018, so v sklopu 5. kroga 2. državne lige rokometaši Sevnice gostovali v Logatcu pri ekipi RK Kronosa.

Domačini so z zadetkom Luke Kamnikarja otvorili srečanje in povedli z 1:0, sledilo je hitro izenačenje in zadetek Aleksandra Kuharja (1:1), potem pa so na dva gola prednosti ušli domačini (3:1) in minimalno prednost zadetka oziroma dveh držali do desete minute srečanja, ko so Sevničani ponovno izenačili in po golu Mastnaka prišli do vodstva z 6:7.

Prednost ni držala dolgo saj so rokometaši Kronosa z delnim izidom 3:0 znova prišli do prednosti dveh zadetkov (9:7). Vodstvo jim je uspelo ohraniti do izteka prvega polčasa, ko so na odmor odšli z 15:14.

V uvodu drugega dela je Sevnica ponovno izenačila (15:15) in vse do 38. minute smo lahko spremljali zelo izenačeno igro z malo zadetki na obeh straneh (17:17), nato pa so se razigrali domačini in v slabih desetih minutah prišli do svojega najvišjega vodstva na tekmi (22:18) Sevničanom pa ni več uspelo najti pravega recepta za priključek. Ekipi sta se tako razšli z rezultatom 31:26 v korist Kronosa, ki je tako zabeležil prvo zmago v letošnji sezoni.

Pri Sevničanih sta največ golov prispevala Vid Šebalj in Andrej Dragar – oba sta zadela sedemkrat. Pri Kronosu pa je prav tako sedem zadetkov vknjižil Blaž Kovač.

RK Kronos : RK Sevnica 31:26 (15:14)

RK Kronos: Komar, Kremenovič 1, Jereb 1, Kamnikar 2, Lukič, Breznikar, Šebalj 7, Musar-Kumer 4, Stojanov 1, Jurkovič 5, Oštir, Miljuš 2, Valentinčič 1, Dragar 7, Feuš

Izključitve: 18 min

7-metrovke: 5/8

RK Sevnica: Kolman 3, Mrgole 4, Vukalić, Kolman, Jahn, Krnc, Kadilnik, Kuhar 6, Kovač 7, Kadilnik1, Kroflič, Mastnak 2, Žičkar 2, Janev 1

Izključitve: 12 min