Rudar zmagal v Murski Soboti

Rokometaši Pomurja so izgubili še 8. od 9. tekem v tej sezoni. Tokrat jih je v domači dvorani premagal Rudar iz Trbovelj z rezultatom 21:27.

Obe obrambi sta na začetku odlično delovali, saj je prvi zadetek padel šele v 4. minuti. Do 10. minute so gledalci videli samo 6 zadetkov (3:3). Med 11. in 14. minuto so gostje dosegli 3 zaporedne zadetke in povedli z 3:6. Po minuti odmora domačega trenerja Potočnjaka so domači uspeli ustaviti nalet gostov in v 20. minuti znižali na 5:6, ko je igralec Gjerek vzel minuto odmora. Ekipo je namreč vodil igralec, saj je dosedanji trener Jaka Keše v potek podal odstop. Minuta odmora je očitno pomagala tudi gostom, saj je Kozole naredili delni izid 0:3 in v 24. minuti povedel svoje moštvo v vodstvo 5:9. Do konca polčasa smo videli še nekaj zadetkov in rezultat polčasa je bil 7:12 za goste.

Če sta v prvem polčasu ekipi v prvih 5. minutah zadeli samo 3-krat sta tokrat v prvih petih minutah drugega dela zadeli 8-krat. Gostje so v 35. minuti prednost povišali na 10:17 in v 49. minuti že na 12:21. Domači so se sicer v 54. minuti približali na 17:22, vendar jim je za kaj več zmanjkalo časa. Gostje so zmagali z 21:27.

Razmerje v odstotkih strelov je tokrat bilo 62% proti 73% v korist gostov. Izstopa pa statistika izgubljenih žog. Rokometaši Pomurja so jih izgubili 12, Rudar 5.

Pri gostih je bil nezaustavljiv Kozole, ki je dosegel 10 zadetkov iz 11 poizkusov. Novak jih je dosegel 6. Jankovič s 5 zadetki in Hedl s 4 sta bila najboljša strelca pri domačih.

Rokometaši Pomurja z eno točko ostajajo na zadnjem mestu, Rudar pa je na 10. mestu s sedmimi točkami.

RK Pomurje – RD Rudar 21:27 (7:12)
športna dvorana OŠ 3, M. Sobota, gledalcev 120, sodnika: Boštjan Žitnik in Dominik Majer

RK Pomurje: Černela 4 obr., Škerjanec 3 obr., Jankovič Marko 5, Hedl Jernej 4, Gregorec Gregor 3, Bombek Filip 3, Sever Anej 2, Štumpf Marko 1, Žižek Cvetko Boštjan 1, Falež Gregor 1, Kocan Dorian 1, Topolovec Matic, Osterc Jan, Kozelj Vasja, Vajda Ornik Kevin, Hameršak Aljaž
Trener: Alan Potočnjak

RD Rudar: Krajnc Klemen 7 obr., Škrabar Alajž 2 obr., Radulovič Žiga 2 obr., Kozole Rok 10, Novak Urh Boris 6, Polanec Jan 3, Sitar Urh 2, Kocijančič Staš 2, Hočevar Jan 2, Bučar Rene 1, Kozinc Matija 1, Gjerek Žan, Kavčič Nik, Kamnikar Jan, Žagar Tim, Setnikar Jan
Trener: Uroš Drobnič

Izključitve: RK Pomurje 12 minut, RD Rudar 10 minut

7metrovke: RK Pomurje 3/6, RD Rudar 3/4

Rokometaši Pomurja v naslednjem krogu gostujejo v Ajdovščini, medtem kot Rudar gosti Črnomelj.