Derbi dna lestvice dobili domačini

Rokometaši Ajdovščine so v derbiju dna lestvice doma premagali oslabljeno (manjkali so Gregorec, Bombek, Topolovec, Sever, Kocan)  ekipo Pomurja z rezultatom 25:23.

Pred približno 150 gledalci so domači začeli silovito in v 4. minuti že vodili z 3:0. Odgovoril je gostujoči igralec Hameršak, ki je s tremi zaporednimi zadetki v 10. minuti znižal na 4:3. Še en zadetek gostov iz Prekmurja pa je prinesel prvo izenačenja na 4. Po delnem izidu 0:3 so gostje v 14. minuti povedli z 5:7. Po dveh izključitvah gostov so domači v 20. minuti izenačili na 8. Zadnje izenačenje v prvem polčasu je bilo v 26. minuti pri rezultatu 10:10. Do konca prvega polčasa so domači “sinovi burje” dosegli še 2 zadetka in odšli na odmor z rezultatom 12:10.

Začetek drugega polčasa je ponovno pripadel domačim, ki so z rezultatom 5:1 v 35. minuti povedli z 16:11. Prednost 4,5 zadetkov so gostje držali do 38. minute, ko so gostje najprej znižali 18:15. V 42. minuti je gostujoči trener Potočnjak protestiral in zahteval enotni kriterij sojenja za obe ekipi. Najprej je dobil izključitev (rumeni karton je prejel že v prvem polčasu) in potem še rdeči karton.

Tako so gostje že v 42. minuti ostali brez trenerja na klopi. Očitno je goste omenjen dogodek podžgal in v 47. minuti so izničili prednost domačih in izenačili na 19. Do 21:21 v 49. minuti je bil rezultat izenačen. Domači so do 51. minute imeli le eno izključitev, medtem ko so gostje do 51. minute igrali že 12 minut igrali z igralcem ali dvema manj. Po delnem izidu 3:0 so domači 4 minute pred koncem povedli z 24:21. Hedl je znižal na 24:22.

V predzadnji minuti je sledila izključitev za 4 minute na strani gostov in 2 minuti izključitev na strani domačih. Ko je Peljhan v predzadnji minuti zadel za 25:22 je bil zmagovalec znan. Hedl je v zadnji minuti le znižal na končnih 25:23.

Pri domači so PeliconMasilo in Breznikar dosegli po 5 zadetkov, na drugi strani pa sta izstopala Žižek Cvetko z 8. zadetki in Hameršak, ki je zadel 6-krat.

Ajdovščina se je utrdila na 12. mestu, medtem ko je Pomurje še vedno na zadnjem mestu.

RK Ajdovščina – RK Pomurje 25:23 (12:10)
Športna dvorana Police, gledalcev: 150, sodnika: Aleš Gorenc in Silvo Košir

RK Ajdovščina: Pelicon 5, Masilo 5, Breznika 5, Bratina 3, Velikovnja 3, Svetik 2, Peljhan 2, Koren, MArc, Vidic, Gregorc, Vasič, Bizjak, Bratina, Tunanovič, Krauthaker
Trener: Branko Leban

RK Pomurje: Žižek Cvetko 8, Hameršak 6, Jankovič 4, Hedel 3, Osterc 1, Štumpf 1, Škrjanec, Černela, Vild-Marič, Falež, Kozelj, Vajda Ornik
Trener: Alan Potočnjak

Izključitve: RK Ajdovščina 10 minut, RK Pomurje 14 minut

7metrovke: RK Ajdovščina 2/2, RK Pomurje 1/1

V naslednjem krogi Ajdovščina odhaja v Črnomelj, Pomurje pa gosti Mokerc.