Drava doživela drugi zaporedni poraz

Drava je v 11. krogu 1.B državne lige doživela drugi zaporedni poraz. Če poraz v prejšnjem krogu prit Krškemu zapišemo kot nesrečen, so tokrat v domači dvorani doživeli boleč poraz proti ekipi Herz Šmartno z rezultatom 33:35.

Rokometaši iz najstarejšega mesta so tekmo začeli bolje in v 7. minuti že povedli s 4:1. Gostje so uspeli vzpostaviti ravnotežje in se v 13. minuti najprej približali na 6:5, v 17. minuti pa izenačili na 8. Do 23. minute sta se ekipi izmenjevali v zadevanju zadetkov (15:14), ko so gostje v pičlih dveh minutah zadeli 3-krat, domači pa so ostali brez zadetka (25. minuta – 15:17). Gostje so prednost dveh zadetkov obdržali do konca prvega polčasa (17:19).

V začetku drugega polčasa so gostje iz Šmartnega povedli z 23:19, v 43. minuti pa celo 28:23 in začelo je dišati po presenečenju. Domači so se na vse pretege trudili približati, kar jim je v 49. minuti vsaj delno uspelo, saj so se približali na 28:31. Po delnem izidi 0:3 je kazalo na prepričljivo zmago gostov (28:34 v 54. minuti). Vendar se domači niso predali in so v 59. minuti znižali na 32:34. Gol gostov v zadnji minuti je zapečatil usodo rokometašev Drave. Končni izid 33:35 za goste iz Šmartnega.

Pri domačih je Stopar zadel 9 zadetkov, Sivka pa 7. Pri gostih je Justin prav tako zadel 9-krat, Avsec pa 8-krat.

Drava ostaja na 5. mestu in si je s 4. porazom v sezoni skoraj že zaprla vrata do višjih mest in izpolnitve letošnjega cilja. Šmartno pa bo tudi po celotnem odigranem krogu ostalo na 6. mestu.

Drava v naslednjem krogu odhaja v Trbovlje k Rudarju, Šmartno pa gosti Slovenj Gradec.

RK Drava – RD Herz Šmartno 33:35 (17:19)
športna dvorana Ljudski vrt, gledalcev 100, sodnika: Drago Ocvirk in Miran Štrigl

RK Drava Ptuj: Stopar 9, Sivka 7, Rožman 6, Hrupič 4, Gregorc 3, Zupanc 2, Groblenik 2, Reisman, Bedrač, Žunič, Žuran M., Krasnič, Žuran S. 7 obr., Belec 5 obr.
Trener: Vladimir Vujovič

RD Herz Šmartno: Justin 9, Avsec 8, Ribarič 6, Žurga 4, Zobarič 3, Rozina 3, Bahovec 1, Škrbanja 1, Žižek, Jerina, Muratovič 6 obr., Kukovica 2 obr.
Trener: Filip Gradišek

7metrovke: RK Drava 2/2, RD Herz Šmartno 1/1

Izključitve: RK Drava 8 minut, RD Herz Šmartno 6 minut

Diskvalifikacije: RK Drava -, RD Herz Šmartno 1