Na tekmi sedemmetrovk boljši gostje

Rokometaši Rudarja so na gostovanju pri Škofljici v zadnjih 2 minutah skoraj zapravili prednost petih zadetkov. Na tekmi, kjer je bilo dosojenih kar 19 sedemmetrovk (od tega jih je bilo 18 realiziranih), so na koncu gostje slavili z 33:34, kar je še ena od treh tekem 11. kroga 1.B rokometne lige, ki se je končala z minimalno zmago gostujoče ekipe. Poleg tega sta se dve tekmi končali z razliko dveh zadetkov.

Tekmo ekip, ki sta imeli pred tekmo isto število točk, so boljše začeli gostje, ki so povedli z 0:3. V 8. minuti pa že popolni preobrat, saj so domači že vodili z 6:4. Gostje so z delnim izidom 1:6 ponovno povedli v 17. minuti z 8:11. Do konca prvega polčasa se je igralo gol za gol in rokometaši Rudarja so obranili prednost 3 zadetkov do konca polčasa (16:19).

V drugem polčasu so gostje svojo prednost še poviševali in v 39. minuti najprej povedli z 20:26, 7. minut kasneje pa že z 23:30. Domači igralci Škofljice se niso predali in 8 minut pred koncem znižali na 27:31. V 58. minuti je pri gostih zadel Kozinc za vodstvo 29:34 in vse je kazalo na prepričljivo zmago gostov. Po zadnji minuti odmora gostujočega trenerja Drobniča (ekipo je v bistvu vodil igralec Gjerek) 35 sekund do konca so domači še zaostajali za -4, vendar so v zadnji minuti zadeli še 3-krat in si priigrali še 2 diskvalifikaciji. Na koncu pa jim je za preobrat zmanjkalo časa in rokometaši Rudarja so se veselili svoje 5. zmage v prvenstvu.

Pri domačih je Krese dosegel 11 zadetkov, vendar prav vse iz 7metrovk iz 12 poizkusov. Regner je iz igre dosegel 7 zadetkov. Pri gostih je Novak prav tako dosegel 11 zadetkov, vendar “samo” 7 iz 7 dosojenih sedemmetrovk. Z zadetki so mu najbolj pomagali Kozinc, Hočevar in Kozole, ki so zadeli po 4-krat.

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak – RD Rudar 33:34 (16:19)
športna dvorana Škofljica, gledalcev: 100, sodnika: Bojan Brecelj in Dušan Deržek

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak: Markovič, Nered 2, Pangerc 2, Štubler, Regner 7, Kljun 3, Zgonec, Svečko 2, Vidmar 1, Marolt 2, Krese 11, Etling 3, Lipužič 4 obr., Podmetnik, Štavar 8 obr., Janželj
Trener: Gregor Cvijič

RD Rudar: Škrabar, Setnikar 1, Polanec 3, Gjerek, Sendelbach 3, Kozinc 4, Kavčič, Kocijančič 2, Radulovič, Hočevar 4, Bučar 2, Krajnc 16 obr., Deković, Žagar, Novak 11, Kozole 4
Trener: Uroš Drobnič

Izključitve: ŠD Škofljica Pekarna Pečjak – RD Rudar 2 minuti

7metrovke: ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 11/12, RD Rudar 7/7

Diskvalifikacije: ŠD Škofljica Pekarna Pečjak -, RD Rudar 2

Škofljica v naslednjem krogu gostuje v Ajdovščini, Rudar pa v domači dvorani pričakuje Dravo iz Ptuja.

Škofljica je že odigrala pokalno tekmo in presenetljivo izgubila proti ekipi Cerklje Radovljica, Rudar pa bo v torek 11.12.2018 v domači dvorani gostil prvoligaša SVIŠ iz Ivančne Gorice.