Radeče presenetile Slovenj Gradec!

V Radečah smo spremljali tekmo 10. kroga med domačini RK Radeče Papir Nova in gosti iz Slovenj Gradca, ki so pred tekmo veljali za favorita, a se ni izšlo vse po njihovih načrtih.

Prvi polčas smo večinoma gledali enakovredno igro obeh ekip, a so si gostje z večjo natančnostjo pri zaključevanju akcij postopoma priigrali rahlo prednost. Polčas se je zaključil z rezultatom 16:19.

Drugi polčas so bolje začeli domačini, ki so že v 35. minuti izenačili (20:20) in tako napovedali boj za 2 točki proti favoriziranim Slovenjgradčanom. Gostje so do 45. minute kontrolirali potek tekme, čeprav se niso mogli resneje odlepiti od nasprotnika.

Mrk Slovenj Gradca in zmaga domačinov

Med 45. in 54. minuto pa je sledil mrk igralcev Slovenj Gradca. Zadeli so le 2 gola, medtem ko so jih prejeli 6 in tako so Domačini prišli do vodstva 3 golov, česar niso izpustili iz rok do konca tekme in tako zasluženo slavili prigarani 2 točki.

Za Radeče je največ golov zadel Blaž Ernestl (8), pri Slovenj Gradcu pa je bil najboljši strelec Rok Cvetko (10).