Sosedski derbi dobili domačini

V sosedskem derbiju med domačo ekipo Škofljice in ekipo Mokerca iz Iga so si domačini priigrali odločilno prednost v zadnjih 10. minutah tekme. Rezultat je bil 34:28 za Škofljico.

Na začetku tekme so gostje uspeli 2-krat povesti za 2 zadetka, nazadnje v 12. minuti pri rezultatu 4:6. V 16. minuti so domači naprej povedli za 2 zadetka (9:7), v 20. minuti pa so vodili že z 12:9. V 27. minuti so jih gostje iz Iga ujeli na 14 in rezultat polčasa je bil izenačen 15:15.

Drugi polčas se je začel izenačeno do 36. minute, ko so gostje še zadnjič izenačili (17:17). Domači so v 39. minuti povedli za 2, v 46. minuti pa ponovno za 3 (25:22). Med 50 in 55 minuto sta domača igralca Pangerc in Cingesar naredila delni izid 6:0 in povedla svojo ekipo v vodstvo 33:24 in s tem je bila tekma odločena. Do konca tekem so gostje uspeli poraz nekoliko ublažiti na končnih 34:28.

Pri domačih sta bila najboljša Kljun in Krese s po šestimi zadetki. Pri gostih pa je Matevž Žagar dosegel 8, Tabakovič pa 5 zadetkov.

Škofljica je z zmago prehitela Mokerc in je po nepopolnem 13. krogu na 8.mestu, Mokerc KIG pa je mesto za njimi z enakim številko točk.

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak – ŠD Mokerc KIG 34:28 (15:15)
športna dvorana Škofljica, gledalcev: 150, sodnika: Matic Romih in Tomaž Kržan

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak: Nered 4, Pangerc 5, Štubler, Regner 4, Cingesar 4, Kljun 6, Zgonec, Svečko 1, Vidmar 1, Marolt 6, Krese 6, Lipužič, Podmenik, Štavar 13 obr., Janželj
Trener: Gregor Cvijič

ŠD Mokerc KIG: Grudnik 7 obr., Žagar Ž., Žagar M. 8, Petek, Comino 1, Legen 2, Štamcar 2, Cimerman 1, Kastelic 1 obr., Makivič 3, Kalabič 2, Gorišek 3, Tabakovič 5, Leš 1
Trener: Roman Šimon

Izključitve: ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 12 minut, ŠD Mokerc KIG 10 minut

7metrovke: ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 5/6, ŠD Mokerc KIG 5/5