V dvoboju sosedov boljši gostje

V dvoboju domačih Brežič in gostov iz Radeč so bili boljši gostje. V tekmi, kjer je bilo kar nekaj preobratov, so Radečani zmagali z rezultatom 29:30. To je ena od treh tekem v 11. krogu 1.B lige, ki se je končala z minimalno zmago gostujoče ekipe.

Do 9. minute je bil rezultat izenačen, ko so naprej med 9. in 12. minuto domači igralci naredili delni izid 4:0 in povedli s 7:3. Drugi preobrat se je zgodil med 14. in 17. minuto, ko so gostje naredili delni izid 0:5 in povedli z 8:9. Domači so ponovno odgovorili s 3:0 in v 23. minuti povedli z 12:10. Prednost so zadržali do konca prvega polčasa, vendar so z zadnjima dvema zadetkoma Kaučiča gostje znižali na 16:15.

Drugi polčas so bolje začeli domači, ki so v 37. minuti povedli z 21:16. Prednost so domači držali do 45. minute, ko so gostje s 4 zaporednimi zadetki izenačili na 22. Igralci iz Radeč so si občutnejšo prednost priigrali v 53. minuti, ko so povedli za 3 (25:28). V 57. minuti so domači ostali brez trenerja in minuto kasneje znižali rezultat na 28:29. V predzadnji minuti sta obe ekipi zadeli in v zadnjo minuto so gostje krenili z minuto odmora in vodstvom 29:30. Očitno so navodila pomagala, saj so uspeli zadržati žogo in se veseliti zmage.

Pri domačih je Lipej zadel 6, Tomše Jaka in Derenda pa po 5 zadetkov. Pri gostih je Ernestl dosegel 6 zadetkov, Stegne in Zakošek pa 5 zadetkov.

Radeče v naslednjem krogu čaka težko gostovanje pri drugouvrščenemu Slovanu, Brežice pa gostovanje pri sosedu iz Krškega.

RK Brežice – RK Radeče Papir Nova 29:30 (16:15)
športna dvorana Brežice, gledalcev: 50, sodnika: Rok Krt in Matic Romih

RK Brežice: Lipej 6, Tomše J. 5, Tomše M. 2, Bogovič, Kovač 3, Dučanovič 1, Hvastija, Udovč 1, Derenda 5, Pernovšek 5, Matjašič 1, Štarkl, Žmavc, Kozole, Jagrič
Trener: Primož Plazar

RK Radeče Papir Nova: Stegne 5, Koritnik 1, Kaučič 4, Zakošek 5, Savanovič 2, Klinar, Potočnik 2, Čajko, Hrovat, Ernestl 6, Ivančič 5
Trener: Uroš Privšek

Izključitve: RK Brežice 6 minut, RK Radeče Papir Nova 10 minut

7metrovke: RK Brežice 2/3, RK Radeče Papir Nova 5/8