Hrvati nadigrali evropske prvake, Islandci v glavni del SP

Zadnji dan rednega dela SP je postregel s številnimi epskimi obračuni. V skupini B sta se za prvo mesto udarili Hrvaška in aktualni evropski prvak Španija. Že pred včerajšnjimi tekmami je bilo jasno, da bosta na dnu lestvice skupine B Bahrajn in Japonska. Obetal pa se nam je tudi ogorčen boj za tretje mesto v skupini med Makedonijo in Islandijo.

Skupina B
Ob 15.30 sta se pomerili Japonska in Bahrajn, tekma je bila brez pravega naboja, saj ekipi nista imeli možnosti za preboj v glavni del SP. Temperatura v Olympiahalli v Münchnu pa se je začela stopnjevati. Po tekmi Japonske in Bahrajna je bila na sporedu bitka za tretje mesto v skupini med Makedonijo in Islandijo. Pred deset tisoč množico gledalcev sta ekipi pripravili pravi spektakel. Makedonci so v prvem polčasu prikazali povsem boljšo igro kot Islandci. V drugem delu pa so varovanci Raula Gonzalesa povsem padli. Glavni adut pri Islandcih je bil Gunnarson, ki je zadel 10-krat. Zmage in tretjega mesta, ki jih vodi v glavni del SP, so se na koncu veselili Islandci.

Glavni dogodek večera skupine B pa je bila tekma med Španci in Hrvati. V začetku prvega polčasa so Španci takoj povedli z dvema goloma razlike. Odlične obrambe hrvaškega vratarja Šega so omogočile Duvnjaku in Cindriću, da sta Hrvate za nekaj lasa oddaljili od nasprotnika in povedli s +5 (7 : 12). Španci so do konca polčasa pripravili odgovor in uspeli priti do treh golov zaostanka (10 : 13). Kljub napakam v napadu v drugem polčasu ekipa pod vodstvom Lina Červerja ni pustila evropskim prvakom do izenačenja. Naši južni sosedje so minimalno prednost držali do konca tekme in s polnim izkupičkom odhajajo v drugi del SP.

Četrtek, 17. januar, Olympiahalle (München)
BAHRAJN : JAPONSKA 23 : 22 (10 : 9), 5.200 gledalcev

MAKEDONIJA : ISLANDIJA 22 : 24 (13 : 11), 10.100 gledalcev

ŠPANIJA : HRVAŠKA 19 : 23 (10 : 13), 12.000 gledalcev