Rudar nadigral Radeče

Rokometaši Rudarja so se krepko oddolžili za jesenski poraz v Radečah. Če so v gosteh izgubili za 3 so v domači dvorani Polaj zmagali za visokih 15.

Po začetnem vodstvu gostov, ki so v Trbovlje prispeli z osmimi igralci in dvema vratarjema, z 0:1 so domači začeli polniti mrežo gostujočih vratarjev. V 9. minuti je bilo že 7:3, v 14. minuti pa že 12:4. Do konca prvega polčasa so gostje vzpostavili ravnotežje tekma se je nadaljevala v ritmu “gol za gol”. Končni izid prvega polčasa 20:13.

V začetku drugega polčasa so gostje naprej znižali na 21:15, vendar so domači med 35. in 41. minuto naredili delni izid 7:0 in povedli z 28:15. Do konca tekme, kjer so priložnost dobili vsi igralci, so domači svojo prednost še povišali na končnih 42:27.

Svojim bivših soigralcem natresel 9 zadetkov
Ernestl, ki je jeseni igral še pri Radečah, je svojim bivših soigralcem tokrat zabil 9 zadetkov, še boljši je bil njegov soigralec Kozole, ki je dosegel 11 zadetkov. Pri gostih je Savanovič dosegel 7, Mrgole pa 6 zadetkov.

Rudar se je z zmago povzpel na 5. mesto, medtem ko so Radeče na 10. mestu.

RD Rudar – RK Radeče Papir Nova 42:27 (20:13)
dvorana Polaj, Trbovlje, gledalcev: 180, sodnika: Brstin Kavalar in Uroš Nahtigal

RD Rudar: Škrabar, Polanec 5, Gjerek 3, Bizjak 1, Kozinc 3, Ernestl 9, Kocijančič, Hočevar 2, Jager, Krajnc 1, Dekovič 1, Novak, Lenart 6, Žibert, Kozole 11
Trener: Marko Dobrkovič

RK Radeče Papir Nova: Savanovič 7, Koritnik 3, Potočnik 2, Klinar, Zakošek 5, Ivančič 2, Vučajnk, Mrgole 6, Stegne 1, Hrovat 1
Trener: Uroš Privšek

Izključitve: RD Rudar 8 minut, RK Radeče Papir Nova 8 minut

7metrovke: RD Rudar 1/2, RK Radeče Papir Nova 2/3

Rudar v naslednjem krogu gostuje v Krškem, Radeče pa gostijo Ajdovščino.