Slovenski kadeti odigrali dve prijateljski tekmi proti Madžarom

Slovenska kadetska reprezentanca je v zadnjih dneh opravila mini priprave v Murski Soboti. Rokometaši letnika 2002 in mlajši so pod vodstvom trenerja Sandija Markla odigrali dve prijateljski tekmi proti vrstnikom iz Madžarske.

Mlajši kadeti so se 19. februarja zbrali v Murski Soboti, opravili skupen trening in odigrali dve prijateljski tekmi. Prvo tekmo so bolje otvorili gostje, ki so v 4. minuti povedli z 1 : 3. Madžari so do konca polčasa vzdrževali prednost, v začetku drugega dela pa smo lahko videli izenačeno tekmo. Prednost gostvo je naraščevala in tekmo so zasluženo dobili z razliko osmih golov.

19. februar. 2019:
SLOVENIJA : MADŽARSKA 25:33 (14:18)
Slovenija: Čepe, Lipovac, Brulec, Škrinjar 3, Gliha 1, Čirović 7, Vidmar 4, Delič 3, Kocjančič 3, Gregorič 1, Zemljič, Rajh 2, Ravnikar, Tanko, Šebalj, Muminovič.

Na drugi tekmi pa smo lahko videli nekoliko boljšo realizacijo mladih Slovencev. Domačini so sicer v prvem polčasu zaostajali za 4 gole (13 : 17), a so se v drugem polčasu uspeli pobrati. Proti koncu tekme je do izraza prišla fizična moč Madžarov, ki so zopet uspeli nekoliko zvišati razliko in zmagali s 32 : 37.