Mariborčani premagali Ormožane na tekmi rdečih kartonov

Sosedski obračun med Ormožani in Mariborčani so odlično otvorili gostje iz prestolnice Štajerske. V uvodnih minutah so si priborili prednost štirih zadetkov, domačini pa so do svojega prvega prišli šele v 7. minuti srečanja (1-4). V naslednjem napadu gostov pa je prišlo do manjšega fizičnega obračuna med Filipom Rakito in Blažem Fergolo, oba akterja dogodka sta bila zaradi prijemov, ki ne sodijo na rokometna igrišča, izključena. Mariborčani so v naslednjih minutah uspešno držali prednost, v 13. minuti pri rezultatu 3-8 pa je Anže Blagotinšek zaradi nespretnega posredovanja v obrambi prejel rdeči karton in še kot tretji igralec predčasno odšel pod prho. V 22. minuti so gostje prišli do najvišje prednosti na tekmi (6-14), domačini pa so se v zadnjih minutah polčasa z disciplinirano igro gostom približali na štiri gole zaostanka (11-15).

Ormožani so drugi polčas začeli tako, kot so prvega končali. Do 34. minute so se Mariborčanom približali na gol zaostanka (14-15) in jih prisilili v minuto odmora. Gostje so se v naslednjih minutah tekme počasi višali svojo prednost in do 47. minute prišli na udobnih pet golov prednosti. Do konca tekme ni prišlo do nobenih omembe vrednih zadev, gostje so svojo prednost uspešno držali ter tekmo mirno pripeljali do konca. Sosedski obračun v polni dvorani Hardek se je končal z rezultatom 25-29.