Prva pripravljalna tekma se končala z remijem

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v Celju odigrala prvo pripravljalno tekmo pred bližajočimi se olimpijskimi igrami v Parizu. Z Egiptom se je v dvorani Zlatorog razšla z neodločenim izidom 27:27.

Za rokometaši so dobra dva tedna dolge priprave. Večino so jih preživeli v Kranjski Gori, kjer je bil poudarek predvsem na obnovitvi telesne priprave. To je pri igralcih pustilo določene sledi. Slovenci so imeli težke noge, a kljub temu prikazali veliko borbenosti in motiviranosti.

Selektor Uroš Zorman je bil na tekmi z Egipčani primoran na tribunah pustiti Nejca Cehteta, ki ima težave z mišico v nogi, medtem ko so bili v kadru vsi ostali rokometaši, ki se mudijo na pripravah. Na igrišče izmed njih ni stopil le Miha Zarabec, ki je v klubski sezoni poškodoval ramo in se počasi vrača v igralni ritem.

V prvem polčasu sta bili ekipi vseskozi tesno skupaj. Bolje so ga sicer začeli Egipčani, ki so v 12. minuti povedli s 6:4, a je Slovenija po zaslugi razpoloženega Klemna Ferlina med vratnicama držala priključek, ob koncu 18. minute pa z golom Blaža Janca povedla z 8:7, kar je bil njen prvi skok v ospredje.

Ob koncu 20. minute je z uspešnim strelom iz razdalje Aleks Vlah razliko prvič povišal na dva zadetka (10:8), temu pa je sledilo nekaj neuspešnih napadov Slovencev, ki so jim žoge spolzele iz rok. Rokometaši iz dežele faraonov so to izkoristili za zasuk in vodstvo ob koncu 27. minute z 12:11.

Mitja Janc, ki se ob Tilnu Strmljanu in Tadeju Kljunu trenutno ne nahaja na seznamu 17 rokometašev, ki bodo odpotovali v Pariz, je za tem hitro izenačil na 12:12, na glavni odmor pa je Slovenija po zadetku Vlaha in s čvrsto igro v obrambi odšla v vodstvu s 13:12.

Po vrnitvi na igrišče je nekaj napak Slovenije Egipčane vrnilo v ospredje. Na začetku 42. minute so se iz nasprotnega napada oddaljili na 19:16, a Slovenci niso vrgli puške v koruzo. Strnili so vrste v obrambi, kar je omogočilo, da je sedem minut kasneje je Vlah znižal na 21:22, Slovenija pa je priključek dokončno ujela v 57. minuti, ko je novo dobro obrambo Staš Slatinek Jovičić iz nasprotnega napada kronal z zadetkom za 25:25.

V napetih zadnjih minutah je sredi 58. minute Strmljan rezultat poravnal na 26:26, 57 sekund pred koncem obračuna pa je za prvo slovensko vodstvo po vstopu v drugi polčas poskrbel Vlah, ki je zadel za 27:26. Egipčani so dobrih 20 sekund pred koncem izid poravnali, Slovenija je imela napad za zmago, a je afriški vratar strel ubranil.

Pri Sloveniji je bil s sedmimi zadetki najboljši Vlah, pet jih je dodal Dean Bombač. Slovenski vratarji so zbrali 15 obramb, od tega Ferlin šest.

Reprezentanca se je po tekmi vrnila na priprave v Ljubljano. V četrtek bo v Kopru sodelovala na predstavitvi slovenske olimpijske reprezentance, konec tedna pa gostovala na Madžarskem. V Györu bo v soboto ob 17. uri odigrala drugo pripravljalno tekmo z domačo izbrano vrsto.

Uroš Zorman, selektor Slovenije:
“V določenih trenutkih smo dobro tekli, v določenih ne. Dva tedna priprav, ki sta bila namenjena predvsem telesni pripravi, sta se poznala. Fantje so sami dejali, da imajo nekoliko težke noge, kar se je poznalo v napadu. Žoga ni krožila tako kot bi mogla, tudi prave energije ni bilo. Na drugi strani smo pokazali igro v obrambi na lepi ravni, vključno z vratarji. S tem moramo nadaljevati. V oči sicer bode šest lahkih prejetih zadetkov iz nasprotnih napadov v prvem polčasu, tudi v drugih 30 minutah smo prejeli dva ali tri. Če tega ne bi bilo, bi Egipčani tekmo končali pri okoli 20 zadetkih. Postavljena obramba je res dobro delovala, v napadu pa bomo morali prestaviti v višjo prestavo.”

Dean Bombač, slovenski reprezentant:
“Rezultat na tej tekmi ni bil primarnega pomena, a menim, da je naša igra izgledala kar dobro. Če sem iskren, tega ne bi nihče rekel, ko obračun konča z neodločenim izidom. A mi smo v zadnjem obdobju imeli resnično malo časa žogo v rokah. Izgubili smo kar nekaj žog, a to je v tem trenutku nekaj normalnega. Temelji igre so po mojem mnenju odlični in od tu moramo nadaljevati, nadgrajevati. Že v soboto na Madžarskem se mora poznati razlika. Vse gre v pravo smer, lahko smo zadovoljni.”