Kadeti drugi del EP začeli z zmago

Evropsko prvenstvo za rokometaše do 18 let v Podgorici v Črni gori se je prevesilo v drugi del. V njem bo slovenska reprezentanca igrala za razvrstitev od 9. mesta naprej. Na prvi tekmi nadaljevanja tekmovanja je Portugalsko ugnala z 31:28.

Izbranci Marka Šibile so povsem zasluženo dobili obračun s tekmeci iz Iberskega polotoka. Z izjemo izenačenj v uvodnih minutah so vodili skozi celotno tekmo.

V peti minuti so Portugalci izenačili na 3:3, sledile pa so boljše minute slovenske vrste. V devetih minutah je pripravila delni niz 5:1, ki ga je z golom za 8:4 zaključil Tjaž Štaleker.

Slovenija je nato zanesljivo zadrževala prednost treh ali štirih zadetkov, po zadetkih Petra Peternela in Martina Drnovška pa je pred zadnjimi devetimi minutami ekipo ločilo že sedem golov (26:19). V končnici se je portugalska vrsta kljub temu trikrat približala na dva zadetka (26:28, 27:29, 28:30), a so slovenski rokometaši uspešno odbili naslednje napade.

Pri Sloveniji je bil s petimi zadetki najbolj uspešen Jakob Ščuka, štiri so dodali Drnovšek, Peternel in Tjaš Štaleker.

Naslednja tekma Slovence čaka v torek, ko se bodo ravno tako ob 12. uri pomerili s Ferskimi otoki.

DRUGI DEL, ZA RAZVRSTITEV OD 9. DO 16. MESTA, SKUPINA J:

1. krog, ponedeljek, 12. avgust:
PORTUGALSKA : SLOVENIJA 28:31 (11:15)
Slovenija:
Sandič (9 obramb), Mlakar, Šćuka 5, Drnovšek 4, Peternel 4, T. Štaleker 4, Gregorič 3, Strehar 3, Novak 2, Pirc 2, Pajk 2, Dragić 1, Anžič 1, Orač Istenič, M. Štaleker, Atlija.