Na Kodeljevem boljši Izolani

Na Kodeljevem sta se tokrat, v 25. krogu 1. NLB leasing lige, pomerila domača ekipa Slovana in ekipa iz Izole.

Pričetek tekme sta, vsak na svoji strani, zaznamovala oba vratarja, Klemen Nunčič pri Slovanu in Blaž Vončina pri Izoli. Slednji je takoj v naslednjem napadu Slovanovcev poskrbel za dve obrambi in tako je, v 2. minuti, na svojem računu že imel tri obrambe. Vratarja sta tako poskrbela, da je prvi gol na tekmi padel šele v tretji minuti, ko je Andraž Velkavrh popeljal Izolo do prvega vodstva. V naslednjem napadu je takoj izenačil Jenko-Bogdanič, a je v ekipi Izole bil v prvem polčasu več kot razpoložen Velkavrh, ki je v prejšnjem krogu dosegel kar 13 golov. S svojim tretjim golom, v osmih minutah, je popeljal Izolo do vodstva s plus 2 (2:4). Tri minute kasneje so Slovanovci, z golom Eraka, izenačili na 4:4. Izolani so ponovno pritisnili in v 13. minuti povedli z 4:7, kar je prisililo trenerja Slovana, Boštjana Ficka, da je vzel minuto odmora. Slovanovci so nato sicer zabili gol, a sta Vončina, s svojo 5. obrambo, in Stepančič, s svojim drugim golom, poskrbela za vodstvo plus 4 (5:9). Domačini se s tem niso strinjali in ponovno znižali na minus dva. Izolanom nikakor ni uspelo obegniti na več kot tri gole prednosti. Končni rezultat polčasa je, z izvedeno sedemmetrovko, postavil Tim Topolovec, in sicer 12:14 v korist Izole.

V začetku drugem polčasa so sicer prvi zadeli Slovanovci, a so nato, zapravljeno sedemmetrovko in nato še enim zgrešenim strelom, omoogčili Izolanom, da so prvič na tekmi povedli s plus 5 (13:18). 17 minut pred koncem so se Slovanovci ponovno vrnili v igro, ko je jenko-Bogdanič znižal na minus dva (18:20), a nato zapravili priložnost za znižanje na minus 1. Sledil je ponoven pobeg varovancev trenerja Boruta Hrena, ki so v 48.minuti, še četrtič na tekmi povedli s plus 4 (19:23). Takoj zatem so povedli še s petimi goli prednosti in si tako nabrali dovolj veliko prednost, da so tekmo dobili. Končni rezultat tekme je bil 25:30.

Najboljši strelec tekme je bil Izolan Peter Božič, ki je zadel sedemkrat, medtem ko je v vrstah Slovana šestkrat zadel Žan Grojzdek.

Borut Hren (RD Istrabenz Plini Izola): »Mislim, da smo bili danes boljši nasprotniki tako v napadu kot v obrambi in zmaga s petimi zadetki prednosti je bila čisto zaslužena.«

Boštjan Ficko (RD Slovan): »Ugotavljam, da moji fantje na domačem terenu igrajo slabše kot v gosteh. Tam so precej  bolj sproščeni. Čeprav ne vem zakaj, tukaj na njih ni nobenih pritiskov, konec koncev nismo vrhunski klub. Sam jih poskušam psihološko pripraviti, a vidim da v tej fazi še niso dovolj močni. Fantje vstopajo v tekmo z nekakšno ročno zavoro. Danes je bil poleg tega glavni manjko tudi premalo agresivna obramba, obenem vratarji niso dodali svojega deleža. Poleg tega nismo dovolj agresivno štartali na vsaj 10 odbitih žog in Izola je to zasluženo izkoristila.«

1.NLB leasing liga, 25. Krog

RD Slovan : RD Istrabenz plini Izola 25:30 (12:14)
Dvorana Kodeljevo, 50 gledalcev, Sodnika Brstin Kavalar in Aljoša Žibrt

Slovan: Nunčič (7 obramb), Kolaković; Marojevič, Ži. Matajić, Grojzdek 6, Marinček, Bogdanič-Jenko 2, Kete 1, Stojnić, Erak 1, Krivic 4, Topolovec 5, Kovačič, Ža. Matajić 4, Planinc 2, Mlakar

Izola: Vončina (11 obramb), Kević (1 obramba); Jurič 2, Madžarevič, Batič, Božič 7, Stepančič 5, Čosić 5, Redžić 3, Vukovič 2, Gomezelj, Velkavrh 6, Čolić, Matijašević

Sedemmetrovke: Slovan 4 (5) ; Izola 3 (3)
Izključitve: Slovan 2 min ; Izola  4 min