Slovenke v zadnji pripravljalni tekmi klonile proti Brazilkam

Slovenske rokometašice so na Kodeljevem v Ljubljani odigrale zadnjo pripravljalno tekmo pred bližajočimi se olimpijskimi igrami. Večino tekme so Brazilkam nudile izvrsten odpor, na koncu pa klonile s 23:29.

Dvoboj z Južnoameričankami, ki bodo v Parizu sedmič zapored del olimpijske smetane, se je začel z minuto molka. Z njo so se zbrani spomnili velike slovenske humanitarke Anite Ogulin, ki je preminula po težki bolezni.

Brazilke so po uspešno izvedeni sedemmetrovki v 19. minuti sicer ušle na 6:9, a so Slovenke renomiranim tekmicam pokazale zobe. Strnile so vrste v obrambi, se vztrajno bližale, na začetku 30. minute pa z uspešnim prodorom Tjaše Stanko prvič na tekmi povedle (14:13).

Po vrnitvi na igrišče so Slovenke nekaj časa še držale korak pred tekmicami. Brazilija se je v ospredje znova prebila na začetku 40. minute (18:19), ko je izkoristila napako Slovenk v napadu.

Petnajst minut pred koncem je pri zaostanku z 21:22 zaradi udarca v mišico igro preventivno zapustila kapetanka Ana Gros. Slovenke so se za tem še uspele približati na 22:23, Brazilke pa so za tem začele treti slovenski oreh. Po treh zaporednih zadetkih so se v 49. minuti povzpele na 26:22 in tekmo nato mirno zaključile.

Pri Sloveniji je bila s petimi zadetki – vse je dosegla v prvem polčasu – najboljša Tamara Mavsar. Štiri je dodala Alja Varagić.

“Predvsem v napadu bo potrebno popraviti še nekaj stvari. Pojavljajo se namreč tehnične napake, tudi pri odprtih strelih smo kar nekajkrat bile nenatančne. A verjamem, da bomo to do prve tekme v Parizu uspele nadoknaditi. To nas ne sme skrbeti,” je po tekmi dejala Maja Vojnović, ki je tekmo začela med slovenskima vratnicama in zbrala devet obramb. Štiri je dodala Amra Pandžić.

“V zadnjem obdobju smo uspešno opravili vse delo. Najbolj pomembno je, da v Pariz odhajamo zdravi. Zadovoljen sem s prispevkom deklet. Želje in motiviranosti dekletom ne gre oporekati. Verjamem, da bomo v dobrih sedmih dneh, ki nas čakajo do prve tekme, odpravili še zadnje pomanjkljivosti in da bomo v Parizu konkurenčni vsem,” pa je po dvoboju dejal slovenski selektor Dragan Adžić.

Rokometašice, ki bodo v Parizu postale prva slovenska ženska ekipa iz kolektivnih športov z nastopom na olimpijskih igrah, bodo na prizorišče športnega veledogodka odpotovale v soboto popoldne. Do tedaj bodo s treningi nadaljevale v Ljubljani.

Nastope na olimpijskih igrah bodo začele prihodnji četrtek. Ob 9. uri se bodo pomerile z Dankami. V skupinskem delu bodo sledili še dvoboji proti Južni Koreji (28. 7.), Nemčiji (30. 7.), Norveški (1. 8.) in Švedski (3. 8.).

PRIPRAVLJALNE TEKME PRED OLIMPIJSKIMI IGRAMI
Sreda, 17. julija (Ljubljana, dvorana Kodeljevo):
SLOVENIJA : BRAZILIJA 23:29 (14:13)
Slovenija:
Klemenčič 2, Gros 3, Omoregie 1, Spreitzer, Stanko 2, A. Abina 2, Mavsar 5, Černigoj, Vojnovič, Đajić, Ljepoja 3, Varagić 4, Pandžić, Lazović 1, Svetik, Hrvatin, E. Abina.
Že odigrano, torek, 9. julij (Rogla):
SLOVENIJA : MADŽARSKA 21:31 (12:19)
Slovenija:
Klemenčič, Gros 6, Omoregie 4, Spreitzer, Stanko 1, A. Abina, Mavsar 2, Černigoj, Vojnovič, Ljepoja 3, Varagić 3, Đajić, Lazović 2, Svetik, Hrvatin, Abina.
VEČ O TEKMI

Sobota, 13. julij (Györ, Madžarska):
MADŽARSKA : SLOVENIJA 28:27 (17:11)
Slovenija:
 Vojnovič (11 obramb), Pandžić, Klemenčič, Juril, Gros 6, Omoregie 4, Marković, Spreitzer, Stanko 3, A. Abina 2, Mavsar 5, Černigoj 1, Ljepoja 2, Svetik 2, Hrvatin, E. Abina 2.