Zgodovinski nastop za Slovenijo zaključen – prva ženska ekipa na OI

Slovenske rokometašice pišejo zgodovino naše države! Kot prva ženska ekipa so se uvrstile na OI in danes, dan pred uradno otvoritvijo olimpijskih iger, že odprle rokometno tekmovanje v Parizu. Prve nasprotnice so bile Danke, tretjeuvrščena ekipa lanskega svetovnega prvenstva.

V prvih minutah srečanja smo spremljali močno igro v obrambi na obeh straneh, prav tako sta blesteli obe vratarki. V 5. minuti srečanja je bil še izid 1:1. Prvi zgodovinski zadetek za Slovenke je zadela kapetanka Ana Gros. Do 25. minute so naše izjemno dobro držale tempo z izvrstnimi Dankami, nato pa so skandinavske igralke prišle do prednosti 3 zadetkov in na odmor odšle pri rezultatu 11:14.

V drugem polčasu so nato naše kljub dobri igri morale priznati premoč Dankam, ki so bile tudi na papirju izrazite favoritinje. Tekma se je končala z rezultatom 19:27.