2. DRL: Gorenjski derbi Alplesu, Pomurje zapravilo priložnost

V soboto, 7. 12. 2019, sta bili odigrani samo dve tekmi v 2. DRL. Igralci Kronosa niso prispeli na tekmo v Hrpelje, Sevnica in Ajdovščina igrata v sredo.

Gorenjski derbi so prepričljivo dobili domačini, ki so z rezultatom 26:17 premagali ekipo Cerklje Radovljica. Rokometaši Pomurja so zapravili priložnost, da bi se vsaj do srede, ko se igra zaostala tekma 8. kroga, povzpeli na 1. mesto prvenstvene lestvice.

Pomurje zapravilo priložnost

V Gorišnici so domači rokometaši premagali drugo uvrščeno Pomurje. Trener Alan Potočnjak ima veliko težav s sestavo ekipe. Poleg že poškodovanih je tokrat manjkal še vratar Belec in poškodovan Jure Hedl. Domačini so težave Pomurja izkoristili in že v 10. minuti povedli s 7:2. Pred koncem prvega polčasa so domači vodili že s 17:8. Polčas se je končal z rezultatom 18:11.

V drugem delu so Prekmurci nekako sestavili obrambo, vendar so še vedno imeli veliko težav z realizacijo. V 11. minuti drugega polčasa so se gostje prvič uspeli približati na -4 (20:16). V 49. minuti je bil rezultat 22:19 in obetala se je zanimiva končnica, ki pa je bolje uspela domačinom. Pet minut pred koncem so domači ponovno uspeli pobegniti na +5 (26:21), vendar so gostje v 57. minuti znižali na 26:23. Za kaj več pa jim je zmanjkalo moči. Končni izid je bil 27:24.

Pri zmagovalcih je Nejc Šandor dosegel 8, Filip Bombek (v prejšnji sezoni še igralec Pomurja) pa 6 zadetkov. Pri gostih je Žan Toplak dosegel 6, Matej Niedorfer pa 5 zadetkov.

Gorenjski derbi dobili domači

Rokometaši Alplesa so tudi na 5. domači tekmi dosegli 5. zmago. To jim je uspelo tudi na gorenjskem rokometnem derbiju proti ekipi Cerklje Radovljica. V prvem polčasu so domači uspeli pobegniti na +3 (6:3), vendar se je polčas končal z minimalno prednostjo gostov (10:11). Domači so v drugem polčasu gostom prvi gol dovolili šele v 39. minuti (15:12), drugega pa v 47. minuti iz 7 m (22:13), vsega skupaj pa so v drugem polčasu prejeli le šest zadetkov. Zmaga je ostala v Železnikih, končni izid 26:17.
Pri domačih sta Nejc Tušek in Jernej Štremfelj dosegla po 5 zadetkov. Prav toliko pa jih je pri gostih dosegel tudi Aleksandar Mirčevski.