3. krog Lige NLB

V Ligi NLB zaključen tretji krog tekmovanja. Zmag so se ta konec tedna veselili rokometaši Trima, Gorenja, Celja, Urbanscapa Loke, Slovenj Gradca, Rika Ribnice in Krke.

Velenjčani so sezono odprli z dvema zmaga, uvodoma so ugnali novinca v ligi Škofljico, nato pa v drugem krogu še trebanjski Trimo. Tudi rokometaši Sviša so bili pred to tekmo še neporaženi, saj so sezono začeli z zmago in remijem. Pri stoodstotnem izkupičku ostajajo Velenjčani, ki so danes zabeležili še tretjo zmago v sezoni.
Rokometaši Gorenja so suvereno krenili v današnji dvoboj in po nekaj obrambah domačega vratarja Matevža Skoka povedli s 3:0 po sedmih minutah igre. Gostje so se nato le prebudili in se za trenutek približali na 2:4, preden so Velenjčani tekmecem znova pobegnili in po golu Ibrahima Haseljića povedli za štiri (6:2).
Sviš se je nato približal zgolj na točko zaostanka pri izidu 6:7 in nato nekaj minut držal stik z domačo zasedbo. Haseljić je potem obnovil prednost štirih golov, pet minut pred iztekom prvega dela pa so ose po zaslugi Urbana Pippa povedle s petimi goli naskoka, kar je bila najvišja prednost polčasa.
Tudi drugega so domačini bolje začeli in prednost povišali na +7 (19:12), kar je pomenilo mirnejše nadaljevanje dvoboja. Velenjčani so prednost dolgo držali v svojih rokah, toda dobrih deset minut pred koncem so se gostje spet približali na tri gole zaostanka, domači trener Zoran Jovičić pa je bil primoran vzeti minuto odmora. Ta je očitno zadostovala, saj so Velenjčani hitro zadeli dvakrat za 25:20, to pa je bilo dovolj, da so tekmo pripeljali do konca.
Pri Velenju je bil s šestimi goli najuspešnejši Goti Maričić, v vratih pa se je s 15 obrambami izkazal Skok. Za Sviš sta po pet zadetkov prispevala Marko Marojević in Simon Vidmar.
Velenjska ekipa se bo v prihodnjem krogu v gosteh pomerila z Ljubljano, zasedba iz Ivančne Gorice pa bo gostila Dobovo.

Rokometaši iz Celja so po treh porazih proti domačim tekmecem iz Trebnjega ter mednarodnim iz danskega Gudmeja in portugalskega Porta ter neodločenem izidu proti Ivančni Gorici danes končali “črni niz” in brez večjih težav premagali povratnike na prvoligaško sceno iz Ljubljane.
Izbranci domačega trenerja Alema Toskića so pred dnevi doživeli pravi šok v svojem Zlatorogu, potem ko so v zadnjih dvajsetih minutah zapravili kar osem golov prednosti in za zadetek izgubili proti prvakom Portugalske. V današnjem obračunu je bilo vse v njihovem znamenju, že v 18. minuti je njihova prednost znašala sedem golov (11:4), ob koncu polčasa pa šest golov (17:11).
V drugi polovici tekme niso igrali tako zagnano, že čez nekaj dni jih namreč v Nemčiji čaka izjemno zahteven mednarodni obračun proti letošnjim zmagovalcem lige prvakov iz Magdeburga.
V celjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Tim Cokan z devetimi, v ljubljanski pa Vid Lukman s štirimi goli.
Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, ljubljanska pa bo gostila Gorenje Velenje.

V prvem delu so bolje začeli gostje in imeli v prvih 15 minutah gol ali dva prednosti, nazadnje pri 10:9. Domači so jih ujeli, nato pa sami povedli z 12:11. A so Kodeljevčani še enkrat poskrbeli za mini preobrat in v 28. minuti spet povedli za dva gola. Sledila pa je dobra končnica za domače in trije goli, dva je dosegel Mirko Latković, prišli so do minimalne prednosti ob polčasu.
Nadaljevanje je sprva spet poteklo po željah domačih. Ti so naskok počasi višali in v 42. minuti je bilo +4 (22:18). A gostje se še niso predali, zaostanek so znižali, niso pa mogli priti bližje kot na dva gola zaostanka.
Razlika se je v zadnjih minutah dvoboja spet povečala, tako da so domači po vodstvu za pet (30:25) pet minut pred koncem dokončno strli gostujočo zasedbo. Slovan je v zadnjih minutah le še ublažil poraz.
Pri Urbanscape Loki sta bila najbolj učinkovita Latković, ki je po izključitvi tekmo sicer končal že v 42. minuti, in Matevž Jesenko s po sedmimi goli, pri gostih pa jih je prav tako sedem dosegel Matic Pipp.
Zasedba iz Škofje Loke bo v prihodnjem krogu gostovala v Ormožu, ljubljanska pa v Kopru.

Zasedba iz Slovenj Gradca je dosegla prvo zmago v tej sezoni. Po neodločenem izidu proti LL Grosist Slovanu in porazu proti ormoškemu Jeruzalemu je danes ukanila novinko na prvoligaški sceni iz Škofljice.
V prvem polčasu je bila igra izenačena, druga polovica tekme pa je minila v znamenju izbrancev domačega trenerja Nenada Maksića. Korošci so imeli v tem obdobju igre absoluten nadzor nad svojimi tekmeci, največ pa so vodili za devet golov (25:16 in 28:19).
V domači ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Rok Cvetko z osmimi, v gostujoči pa Luka Kljun s štirimi goli.
Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, ekipa iz Škofljice pa bo gostila novomeško Krko.

Ribnica je sezono začela z zmago in porazom, tokrat pa gostila Koper, ki je bil doslej stoodstoten. Toda ekipa Boruta Mačka je od začetka narekovala ritem, bila ves čas v ospredju in na koncu zasluženo vpisala novi točki.
Ribničani so tekmo odločno začeli in hitro povedli s 3:0, tudi po dveh golih Žana Žagarja. Nalet domačinov je trajal še naprej, tako da je Jan Grebenc v 14. minuti zadel že za 8:3. V nadaljevanju so gostitelji držali vsaj tri gole naskoka pred primorskim tekmecem, ki pa se je ob koncu polčasa le približal, ko je v 29. minuti Benjamin Bekrić zadel za 14:12, Adam Bratkovič pa v 30. za 14:13, ter napovedal bolj zanimiv drugi del.
V uvodu tega so domači spet hitro pobegnili za pet zadetkov na 18:13, toda tudi to ni strlo odpora Koprčanov. Ti so se namreč v 46. minuti spet približali na ulovljiva dva zadetka, potem ko sta zaporedoma zadela Tine Poklar in Andraž Kete. Toda kot vedno na tekmi so Ribničani pravočasno našli odgovor in pet minut pred koncem spet vodili za pet zadetkov, kar je bil dovolj velik zalogaj za zmago.
Največji delež k njej je prinesel Žagar z enajstimi goli, Uroš Knavs jih je dodal šest. Pri gostih sta po šestkrat zadela Bratkovič in Dani Zugan.
Ribničani bodo v 4. krogu igrali proti Celju Pivovarni Laško, Koper pa proti Slovanu.

Novomeški rokometaši so dosegli tretjo zmago v tej sezoni. Po Škofjeločanih in Ljubljančanih so danes na kolena položili še Ormožane. Njihova uvodna zmaga nad Škofjeločani z 31:20 še ni uradno registrirana, zavoljo tega so trenutno na tretjem mestu na prvenstveni razpredelnici, v nasprotnem primeru bi bili zaradi boljše razlike v golih na prvem mestu pred doslej 100-odstotnimi Velenjčani.
V Novem mestu je bilo na današnji tekmi vse v znamenju domačih rokometašev. Že v zgodnjem delu tekme so povedli s 6:1, nato pa prednost z manjšimi nihanji v svoji igri držali vse do konca tekme.
V prvem polčasu so se jim Prleki približali na dva gola zaostanka (7:9), v drugem pa so bili Dolenjci za razred boljši. Po njihovem vodstvu s 25:17 v 50. minuti je bilo tudi povsem jasno, da bosta točki ostali v Novem mestu.
V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Vojislav Vukić s šestimi, v gostujoči pa Gašper Pungartnik s petimi goli.
Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala na Škofljici, ormoška pa bo gostila Urbanscape Loko.

Izbranci Uroša Zormana so v prvih dveh krogih zbrali po eno zmago in poraz. Tokrat so imeli na papirju enega lažjih tekmecev, saj so Dobovčani po dveh uvodnih porazih pristali pri dnu lestvice. Tokrat so se Trebanjcem upirali dobrih 20 minut, potem pa je vse steklo po željah Trima.
Igralci Dobove so se favoriziranemu Trimu dobro upirali do 26. minute, ko so zaostajali zgolj za zadetek. V končnici prvega polčasa pa so Trebanjci stopili na plin, Jan Jurečič ter Staš Slatinek Jovičić s po enim ter Krešimir Krešić z dvema zadetkoma so poskrbeli, da je Trimo na glavni odmor nesel že zajetnih pet golov prednosti.
Nalet gostov se je nadaljeval v drugi polčas, ki so ga Trebanjci po enem prejetem zadetku začeli s tremi zaporednimi goli za 17:10, Ignjat NešićLan Grbić in Timotej Grmšek pa so dodatno prerešetali mrežo domačih za vodstvo 20:11. V 42. minuti je naskok prvič postal dvoštevilčen (21:11), to pa je tudi že pomenilo, da bo preostanek dvoboja bolj ali manj formalnost. Največja prednost je znašala 18 golov.
Pri domačih je bil s štirimi goli najboljši strelec Jan Mladkovič, pri gostih pa je Nešić tekmo končal z devetimi goli.
Dobova bo v 4. krogu gostovala v Ivančni Gorici, Trimo pa bo gostil Slovenj Gradec.