Ajdovci visoko ugnali pomlajene Pomurce

Rokometaši RK Ajdovšcina so v 12. kolu 2. Državne lige ugnali RK Pomurje (42-16). Gostje so bili v Ajdovščini povsem brez možnosti kar potrjuje tud dejstvo, da so se med strelce vpisali zgolj štirje Pomurci.

Ajdovci niso prav ničesar prepuščali naključju. Takoj od samega začetka je bilo jasno, da bo tekma potekala povsem po notah gostiteljev. V prvih osmih minutah je Ajdovščina tekmo odprla s 6-0, Pomurje pa je do uvodnega zadetka prišlo šele v deveti minuti, ko se je med strelce vpisal Mitja Kuhar. Domača dominanca se je nadaljevala in v 16. minuti je Dimitrij Mičovič zadel za dvomestno prednost (12-2). Do polčasa so gostje zadeli le še enkrat in izid je tako ob polčasu znašal 18-3.

Orjaško prednosto so Ajdovci v drugem polčasu še nadgradili, nekaj več zadetko pa so dosegli tudi Pomurci. Končni izid, 42-16, je v zadnji minuti postavil Črt Pinterič. Prvi strelec poražencev je bil s goli Basri Ganiu, 9 jih je za Ajdovščino dosegel Jani Svetik.