Alem Toskić: “Vedeli smo, da je ekipa Slovenj Gradca doma zelo neugodna, mlada in dobro sestavljena”

>
Celjani so dosegli deveto zmago v nizu, zavoljo petkovega neodločenega izida Trebanjcev in Ribničanov pa imajo zdaj – ob tekmi več – tri točke prednosti pred najbližjimi zasledovalci iz Trebnjega. Korošci so doživeli peti poraz v Ligi NLB in so na sredini lestvice.
Po izenačenem uvodu so izbranci gostujočega trenerja Alema Toskića sredi prvega polčasa zaigrali učinkovito in se na veliki odmor odpravili s petimi goli prednosti (17:12).
Začetek drugega polčasa je bil preslikava prvega. Celjani, ki po minuli sezoni znova želijo osvojiti državno prvenstvo, so sredi drugega polčasa tekmece zasenčili v vseh prvinah igre in povedli za enajst golov (29:18, 30:19) ter na vselej vročem terenu v Slovenj Gradcu v velikem slogu osvojili deveti par točk.
V ekipi iz Celja sta bila najbolj učinkovita Aleks Vlah in Ante Ivanković, v zasedbi iz Slovenj Gradca pa Rok Cvetko. Vsi so dosegli po pet golov.
Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostila Ljubljano, celjska pa bo gostila trebanjski Trimo.