Ana Gros z Brestom po loteriji sedemmetrovk v finale lige prvakinj

Na sporedu je tudi sklepno dejanje elitne lige prvakinj. Na Final4, ki poteka v Budimpešti pa imamo tudi Slovenci svojo predstavnico. V dresu francoskega Bresta nastopa kapetanka slovenske ženske reprezentance Ana Gros. Grosova se je na prvem polfinalnem obračunu z Brestom pomerila proti Madžarskem Győrom. Nekateri poznavalci rokometa so ta polfinalni obračun že poimenovali finale pred finalom. Rokometašice Győra pa so tudi branilke naslova. V drugem polfinala se bosta ob 18:00 pomerila ruski CSKA in norveški Kristiansand.

Na začetku prvega polfinala pa smo spremljali obračun kakršnega smo tudi pričakovali. Izenačena in izjemno trda tekma. Začetek tekme je ponudil tudi veliko menjavanja v vodstvu med ekipama. V 19. minuti pa so Francozinje po treh zaporednih zadetkih srbske krožne napadalke Sladjane Pop-Lazić povedle s štirimi zadetki prednosti (4:8). Madžarke so se po nekaj napakah igralk Bresta uspele približati na dva zadetka (7:9). Ekipi nista bili prav strelsko razpoloženi. Temu priča tudi zelo nizek rezultat ob koncu prvega polčasa. Ta se je končal z rezultatom 8:11 v prid igralk Bresta. Rokometašice Győra so imeli v prvem polčasu na voljo zadnji napad in priložnost, da zaostanek ponovno znižajo na dva zadetka, a je vratarka Francozinj Cleopatre Darleux ubranila strel Stine Oftedal.

Madžarke so silovite vstopile v drugi polčas in zaostanek hitro znižale le še na en gol zaostanka (11:12). Francozinje so s tremi zaporednimi zadetki ponovno prišle do vodstva s štirimi goli (11:15), a se igralke Győra niso predale. Po delnem izidom 4:0 so rezultat izenačili in tekma se je tako začela znova. S tem pa so prisilile trenerja Bresta, Laurenta Bezeaua prisilile v minuto odmora. Po minuti odmora so Madžarke tudi povedle, kar je bilo prvo vodstvo po začetku tekme. Glavna težava Francozinj v drugem polčasu je bila predvsem igra v napadu, saj kar neverjetnih 14. minut (od 38. do 52.minute) niso dosegel zadetka.  V zaključku pa smo bili priča infarktni končnici. Francozinje so zaostanek dveh golov uspele izničiti, predvsem po zaslugi Ana Gros. Tako, da je bil rezultat v 56. minuti izenačen na 18:18. Madžarke so hitro znova prišle na dva gola prednosti (20:18). V zadnji dve minuti so igralke Győra vstopile z igralko manj, a se ob izjemni vratarki Silje Solberg ta izključitev skoraj, da ni poznala. Rokometašice Bresta so imela kar nekaj možnosti da ob rezultatu 20:19 izid izenačijo, na drugi strani so imeli Madžarke priložnost, da zaključijo tekmo. A ne ene ne druge niso uspele izkoristiti svoji priložnosti. Francozinjam pa sta podaljšek zagotovila vratarka Sandra Toft z ubranjeno sedemmetrovko ter Djurdjina Jauković z uspešno zaključeno akcijo. Redni del srečanja se je končal z rezultatom 20:20.

V prvih petih minutah podaljška nismo videli nič pretresljivega. Obe ekipi sta dosegli po dva zadetka. Blesteli sta predvsem vratarki, ki nista dopustili lahkih zadetkov. Drugih pet minut pa popolnoma v stilu prvih. Po en zadetek na vsaki strani še naprej pa sta blesteli tako Silje Solberg kot tudi Sandra Toft. Podaljški so se končali z rezultatom 23:23 in tako so bili pred nami na vrsti streli s sedmih metrov.

Ana Gros je tekmo končala pri devetih zadetki in je bila s tem najučinkovitejša strelka finala, neuspešna pa je bila pri izvedbi sedemmetrovk.

GYŐR : BREST  25:27 (23:23) (22:22) (20:20) (8:11)