Barcelona po 6 letih poražena doma!

Barcelona je v domači areni Palau Blaugrana doživela prvi poraz po letu 2015. Za Katalonce so bile zopet usodne Kielce.

Barcelona je vodila po 12 minutah za 3, a so Kielce po dobrih obrambah Andreasa Wolffa in golih Dylana Nahia ujele priključek. Kielce so ob koncu polčasa povedle tudi za 4 (14:18), rezultat polčasa pa je bil 16:19. V drugem polčasu je Barça vseskozi lovila priključek, v zadnji minuti se je celo približala le na gol zaostanka, a sta 2 točki odšli na Poljsko.

Za Barcelono sta Dika Mem in Timothey N’guessan dosegla 7 golov, prav toliko jih je za Kielce dosegel Arkadiusz Moryto. Blaž Janc se ni vpisal med strelce, Domen Makuc je dosegel 3 gole.

Na drugi tekmi skupine B sta se pomerila PSG in Porto. PSG je z izjemno obrambno igro v prvem polčasu Portu dopustil le 4 gole. In to ekipi, ki je v prejšnjem krogu Barceloni nasula 33 golov. Portugalci v prvih 15 minutah sploh niso dosegli gola in Pariz je ob polčasu vodil za 14. V drugem polčasu je trener PSG-ja v igro poslal rezerviste. Porto je s tem rezultatom postal 8. ekipa, ki je v enem polčasu zmogla le 4 gole.

Za PSG je Kamil Syprzak dosegel 8 golov, pri Portu jih je 5 dosegel Victor Iturriza Alvarez.

Na prvi tekmi drugega dneva v skupini A je do zmage prišel Pick Szeged proti Vardarju, ki ga vodi bivši selektor moške reprezentance Veselin Vujović. Domači so vodili celotni prvi polčas, a so po seriji 4:0 v 25. minuti igralci Vardarja izenačili na 25. V drugem polčasu so si igralci Szegeda hitro priigrali prednost 4 zadetkov, ki je do konca niso več izpustili.

Na tekmi je igralec Vardarja, Timur Dibirov, dosegel pomemben mejnik, saj je dosegel svoj 1000. gol v EHF Ligi prvakov. S tem je postal šele 3. igralec, ki se lahko pohvali s takšnim uspehom po Kirilu Lazarovu in Nikoli Karabatiću.

Kiel pa še naprej ostaja neporažen v letošnji sezoni, po zmagi nad Aalborgom. THW Kiel je sedaj izenačen na vrhu skupine A z Montpellierjem z 11 točkami, Aalborg jih je zbral 8. Kiel je na tekmi dvakrat vodil že na 6 (25:19 in 28:22), a se je Aalborg približal le na gol zaostanka v 56. minuti. Niklas Landin je ob koncu obranil dva pomembna strela, najprej Kristianu Bjorensenu, nato pa še Niclasu Ekbergu in zmaga je ostala doma.