Barcelona v Španiji do naslova prvaka

Barcelona Jureta Dolenca, Blaža Janca in Domna Makuca si je z današnjo zmago nad Puente Genilom tudi matematično zagotovila naslov prvaka v Španiji in nadaljuje svojo dominanco v domačem prvenstvu.

Barcelona je v uvodu pokazala po kaj je prišla in tekmo silovito odprla. V prvem polčasu so gostom dovolili le 8 zadetkov, dosegli pa so jih 18 in polčas dobili z 18-8. V drugem polčasu so gostje v napadu sicer prišli do boljše igre v napadu in dosegli 13 zadetkov, a to ni preprečilo zanesljivega slavja Barce, ki se veseli naslova prvakov.

Jure Dolenec je za Barco dosegel odličnih 6 zadetkov iz 8 poizkusov, Blaž Janc je dodal 4 iz 6 poizkusov, Domen Makuc pa je prav tako zadel 4 iz 4 poizkusov in bil stoodstoten. Prvi strelec tekme je bil prav Jure Dolenec s 6 zadetki. Barca bo tako lahko vse misli usmerila v ligo prvakov, saj si je na domačem terenu že zagotovila slavje in naslov.