Borbeni Koprčani morali priznati premoč Celjanom

V celjskem Zlatorogu je v 4.krogu prvenstva gostoval Koper. Gostje iz obale so po odlični predstavi morali priznati premoč domačinom, ki so na koncu slavili z rezultatom 34-30.

Zadnji prvoligaški obračun tega tedna so z zadetkom otvorili Koprčani. Slednji so si do 5. minute priborili vodstvo dveh zadetkov (2-4), vendar so ga že v naslednjih minutah zapravili (5-4). V 14. minuti so razigrani koprski rokometaši prišli do prednosti treh zadetkov (7-10), deset minut kasneje pa zaradi nevarnega prekrška do konca obračuna izgubili Zugana, ki je prejel rdeči karton. Gostje so se še naprej odločno borili proti favoriziranim Celjanom ter na odmor odšli z zadetkom prednosti (15-16).

Drugi polčas so bolje začeli domačini ter v 38. minuti po več kot pol ure ponovno prišli do vodstva (20-19). Naslednje minute so pripadle domačinom, ki so si do 45. minute priigrali prednost 25-20. Celjani so omenjeno prednost petih zadetkov uspešno branili v zadnji četrtini tekme ter slavili z 34-30.

Pri domačinih se je pod 8 zadetkov podpisal Marguč, za goste pa je bil 11-krat uspešen Poklar.