Brez presenečenja na uvodni tekmi tedna

Na uvodnem srečanju 17. kroga modre skupine 1. ženske rokomene lige so Krimovke doma gostile rokometašice Trga ABC Izole.

Uvodne minute so pripadle gostjam, Krimovke pa so svoj prvi gol dosegle v 5. minuti za 1:3. Zaostanek so uspele hitro izničiti in v 14. minuti so po golu Paule Posavec povedle s7:6. Krimovke so zavladale na igrišču, do konca polčasa so dovolinle le 5 zadetkov, same pa so jih dosegle 12, za ugodno vodstvo z 19:11. Tudi drugi polčas se je nadaljeval enako, domačinke niso popuščale in v 37. minuti so po golu Zale Miklič prvič povedle z dvomestno razliko. Ljubljančanke so tako vpisale novo zmago in v državnem prvenstvu še ne poznajo poraza. Končni izid tekme je bil 34:21.

Najuspešnejša strelka je bila Krimova Betchaidelle Ngombele, dosegla je 10 zadetkov. Štiri sta za Izolo prispevali Lara Bratina in Maja Krese.

“Pozna se nam utrujenost po dolgem potovanju, a najbolj pomembno je, da smo tekmo dobile in teden začele po pričakovanjih. Zdaj nadaljujemo s treningi, da se konec tedna na obračunu Lige prvakinj predstavimo v najboljši luči,” je po tekmi povedala trenerka Krima Nataša Derepasko.

Trener Izole Borut Hren pa je povedal: Super tekma, ravno to, kar smo potrebovali po 80 minutah pokalnega obračuna. Priložnost smo lahko ponudili vsem rokometašicam, ki pa so jo res dobro izkoristile. Hvala tudi ekipi Krima Mercatorja, da je igrala s tako postavo. Tekma je res služila svojemu namenu.”