Celjani po reprezentančnem premoru do zmage v Mariboru

Danes je bila v mariborski dvorani Lukna odigrana tekma 14. kroga lige NLB med domačim Mariborom in gostujočimi Celjani. Mariborčani so se skozi celotno tekmo dobro upirali Celjanom, tudi dolgo vodili, v zaključku pa so Celjani s pomočjo izkušenj in daljše klopi tekmo obrnili sebi v prid in slavili z rezultatom 30-24.

Tekma se je začela precej izenačeno, v manjši prednosti pa so bili Mariborčani pri katerih je bil izjemno razpoložen Mitja Janc, ki je zadeval iz hitrih akcij oziroma protinapadov. Domačini so v 17. minuti preko Tadeja Soka prvič povedli za 2 zadetka, ko je bilo 10-8. V 21. minuti je po grobem štartu Anžeta Blagotinška nad Tilnom Strmljanom dobil rdeči karton. Celjani so z nekaj hitrimi akcijami rezultat obrnili v svojo korist, toda Maribor je do polčasa rezultat spet izenačil. Prvi del se je končal z rezultatom 12-12. Omeniti velja tudi izjemne obrambe domačega vratarja Straška.

Drugi del se je začel podobno kot prvi, toda bolj kot se je tekma bližala koncu bolj so Celjani lomili Mariborčane, ki pač nimajo tako močne klopi kot gostje. Pri Celjanih je bil razpoložen predvsem Tim Cokan, ki je zadeval iz lepih akcij na desnem krilu. Celjani so v 55. minuti povedli že s 7 zadetki razlike, na vratih Celja pa je odlično branil mladi Gal Gaberšek. Končni rezultat tekme je bil 30-24, ko je v zadnjih sekundah tekme zadel Tim Cokan. Najboljši strelec pri domačih je bil Mitja Janc s 6 zadetki, pri gostih pa Tim Cokan, ki je v polno zadel 7krat.