Celjani v derbiju pokala preskočili Ribnico

Ob 19.00 uri sta se v Celju srečali dve, v dosedanjem delu sezone, najboljši rokometni ekipi Slovenije. Tako Celjani, kot tudi Ribničani blestijo v državnem prvenstvu, kjer prvi še ne poznajo poraza, drugi pa so v dosedanjem delu sezone zgolj enkrat izgubili in enkrat remizirali. Čeprav je derbi obetal napeto končnico, ki je pogosto značilna v bojih na izločanje, pa so po zaslugi strelskega posta Ribnice v drugem polčasu, Celjani brez večjih težav napredovali v naslednji krog (30-21).

Srečanje so Celjani otvorili po svojih željah. V uvodnih desetih minutah je celjski stroj deloval kot namazan in domači so na krilih Gala Marguča, Josipa Šarca in Tilna Kodrina povedli s 4-0. Hitra prednost Celja je Damjan Škraperja prisilila v minuto odmora, po kateri so Ribničani preko Jana Puclja iz sedemmetrovke vendarle prišli do uvodnega zadetka. Pucelj je bil na sploh tisti, ki je skrbel, da so Ribničani držali veter v jadrih in, da v prvem polčasu niso preveč zaostali za Celjani. V prvem polčasu je dosegel sedem zadetkov, pri Celjanih pa je bil strelsko najuspešnejši Domen Novak s petimi zadetki. Kljub začetnemu zaostanku so se Ribničani Celju ob polčasu približali na dva gola (15-13).

Mrk Ribnice v drugem polčasu

Začetek drugega polčasa je nakazoval, da bomo spremljali izredno napeto končnico. Ribnica je namreč uspeli ujeti gostitelje, po dveh zaporednih zadetkih, ki sta jih dosegla David Kovačič in Miha Tomšič so namreč izenačili na 18-18. Nato pa so v 38. minuti v celjskem taboru vzeli minuto odmora in sledil je popoln mrk Ribnice. Gostje namreč od 38. pa vse do 56. minute niso uspeli zabiti, medtem ko so Celjani nizali uspešne akcije in zviševali razliko. Strelski post je šele v 55. minuti prekinil Brin Cimerman, a takrat so bili rokometaši Celja že na varni prednosti (28-20). Čeprav je uvod v drugi del srečanja kazal drugačno sliko, pa tako  v zaključku tekme nismo videli večjih pretresov. Celjani so na koncu slavili s 30-21 in se zanesljivo uvrstili v 1/8 finala Pokala Slovenije.

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RD RIKO RIBNICA 30:21 (15:13)

Že odigrano:
RK KRONOS : RD KOPER 0:10 (Rokometaši Kopra so se zaradi izstopa Kronosa iz tega tekmovanja brez tekme uvrstili v 1/8 finala)

RD ALPLES ŽELEZNIKI : RK GROSUPLJE 34:33 (12:12)

RD HERZ ŠMARTNO : RD DOL TKI HRASTNIK 38:39 (13:18)

RK TRIMO TREBNJE : RK JERUZALEM ORMOŽ 31:22 (18:10)
RK SVIŠ IVANČNA GORICA : RK KRŠKO 26:33 (13:17)
RD BUTAN PLIN IZOLA : RK SLOVENJ GRADEC 2011 29:32 (18:17)