Celjani v državnem prvenstvu rušijo dalje

Srečanje med rokometaši Celja in Ribnice v dvorani ŠRC Ribnica je pomenilo obračun dveh moštev, ki sta bili v lanskem letu najmočnejši v državnem prvenstvu. Medtem, ko so Celjani tudi v tej sezoni najboljši, pa so Ribničani v slabši formi. Pred današnjim obračunom so držali šesto mesto v prvenstvu.

Prvih 15 minut srečanja je potekalo povsem izenačeno, moštvi pa sta enakomerno menjavali vodstvo. V 15. minuti je sta Josip Šarac in Tadej Mazej zadela dvakrat zapored in poskrbela za vodstvo Celjanov s 5-7. Ribničani gostom niso pustili, da se odlepijo in že v 18. minuti je bil z zadetkom Roka Setnikarja izid ponovno poravnan. Kazalo je že, da bo zaključek polčasa prav tako potekal izenačeno, a so Celjani svojo igro premaknili v višjo prestavo. S serijo zaporednih zadetkov so na prvi odmor odšli z veliko prednostjo +6 (11-17) in Ribničane postavili pred težko nalogo.

V uvodnih desetih minutah drugega polčasa so Ribničani neuspešno lovili Celjane, ki so svoje vodstvo še povečali na 15-22. Ribnica se je nekoliko približala z dvema zaporednima zadetkoma, ki sta jih dosegla Kristian Eskeričić in Uroš Miličević (17-22), a Celjani jim pravega povratka niso dovolili. V 50. minuti so gostje vodili s petimi zadetki razlike (20-25) in postalo je jasno, da je tekma bržkone odločena. Ribničani so se v končnici sicer nekoliko približali in tako je končni izid znašal 25-28.

RD RIKO RIBNICA : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 25 : 28