Celjani v Rdeči dvorani prepričljivo dobili prvi derbi sezone

velenje_celje_2022

Večni rokometni derbi v Rdeči dvorani so izredno razpoloženi Celjani dobili z rezultatom 28-33.

127. derbi med Velenjem in Celjem so z zadetkom Mlakarja otvorili gostje iz knežjega mesta. V 6. minuti je pri izidu 1-2 strelec prvega zadetka zaradi grobega udarca v obraz prejel rdeči karton. Mlakar izključitve ni dobro sprejel ter zaradi rahlega fizičnega napada na sodnika prejel modri karton. Ekipi sta si v nadaljevanju izmenjevali zadetek za zadetek, v 11. minuti pa so Celjani prišli do prednosti dveh golov (5-7). Prednost so v 16. minuti povišali na tri gole, vendar so se Velenjčani že dve minuti kasneje vrnili na zaostanek enega zadetka (8-9). V 20. minuti je sledila nova prelomna točka tekme; Suholežnik je v obrambi z dvignjenim komolcem pričakal Tajnika ter zaradi močnega udarca v predel vratu prejel rdeči karton. Celjanom dve rdeči izključitvi v prvi tretjini tekme nista prišli do živega, saj so še naprej uspešno držali prednost ter na odmor odšli z rezultatom 13-16.

V drugem polčasu so gostje preko Cokana pobegnili na štiri gole prednosti in le-to uspešno držali v nadaljevanju. Od 42. minute naprej je sledilo črnih pet minut Velenjčanov, katere so Celjani odlično izkoristili ter z delnim izidom 0-5 pobegnili na osem golov prednosti (19-27) in domačine prisilili v minuto odmora.  25-kratni državni prvaki so še naprej vztrajali z borbeno igro in deset minut pred koncem tekme pobegnili na devet golov prednosti in praktično odločili derbi. Gostje so v zadnjih minutah malce popustili, vendar so kljub temu obračun dobili z rezultatom 28-33.

Pri domačinih je 8 golov dosegel Verdinek, v vrstah gostov pa sta se pod 6 zadetkov podpisala Vlah in Mazej.