Črnomelj si je s točko verjetno priigral obstanek

Rokometaši Črnomlja so si z napeto končnico priigrali pomembno točko v boju za obstanek. V domači dvorani so si razdelili točko z Rudarjem. S 5 točkami prednosti pred predzadnjo Ajdovščino vse kaže na njihov obstanek.

Rudar, ki je v zgornjem delu prvenstvene lestvice, je v Črnomelj pripotoval kot favorit, vendar tega na začetku tekme ni prikazal, saj so domači povedli z 3:0. Gostje so prvič povedli v 12. minuti z rezultatom 5:6. V 27. minuti so gostje prvič povedli z +3 (10:13). Na odmor so domači rokometaši odšli z zaostankom dveh zadetkov (13:15).

V drugem polčasu smo videli izenačeno tekmo, kjer so se domači v 48. minuti izenačili. V 53. minuti so domači prvič v drugem polčasu prešli v vodstvo 25:24 in dve minuti kasneje še z 26:24. Domači so do tri minute pred koncem vodili z 28:26, vendar so domači zgrešili zadnje 3 strele (tudi zadnjega za morebitno zmago) kar so izkoristili gostje in v zadnji minuti izenačili. Kor že zapisano so domači niso izkoristili napada za zmago.

Pri domačih je Stariha dosegel 7 zadetkov (5/5 iz 7m), Pezdirc, Medic (1/1 iz 7m), Majerle in Slobodnik pa po 4 zadetke. Pri gostih je izstopal Hočevar z 9. zadetki, Ernestl je dodal 4 zadetke.

Črnomelj je s petimi točkami oddaljen od izpada in vse kaže, da jih Ajdovščina ne bo mogla ujeti glede na razpored tekem. Rudar je s točko prehitel Dravo na 5. mestu.

RK Črnomelj – RD Rudar 28:28 (13:15)
športna dvorana Loka, gledalcev: 190, sodnika: Leon Marinkovič in Žiga Vidali

RK Črnomelj: Šterk, Pezdirc 4, medic 4, Ogulin 1, majerle 4, Kostelec, Bagarič, Štrucelj 2, Horvat 1, Slobodnik 4, Stariha 7, Mihelič 1, Lozar, Aupič, Slemenšek
Trener: Zoran Šutej

RD Rudar: Setnikar 2, Polanec, Sitar 1, jager, Kozinc 1, Ernestl 4, Kocijančič 3, Radulovič, Kamnikar, Hočevar 9, Bučar 4, Bizjak, lenart 1, Kozole 3, Žibert
Trener: Marko Dobrkovič

Izključitve: RK Črnomelj 10 minut, RD Rudar 6 minut

7metrovke: RK Črnomelj 8/8, RD Rudar 3/3

Diskvalifikacije: RK Črnomelj 1, RD Rudar 1

Črnomelj v naslednjem krogu, ki bo 27.4.2019 odhaja v Ajdovščino. Rudar pa gosti Škofljico.