Derbi kroga ponudil veliko, le zmagovalca ne

Danes sta se v derbiju kroga v dvorani Zlatorog pomerila domači RK Celje Pivovarna Laško in gostujoči Trimo Trebnje. Spremljali smo izjemno izenačeno tekmo z malo zadetki, na koncu pa se je derbi končal brez zmagovalca.

Tekma se je začela precej izenačeno, nekoliko bolje pa so začeli Celjani. Obe ekipi sta takoj na začetku prikazali moško in trdo obrambo. Po 10. minutah je bil rezultat poravnan na 4, kar je dalo jasno vedeti, da bo tekma zelo izenačena in napeta. Precej verjetno pa se je zdelo, da bo na tekmi padlo malo zadetkov. Prvo otipljivejšo prednost so si v 13. minuti priigrali domači, ko je zadel Tilen Strmljan.

Gostje se niso dali, v naslednjih minutah pa je bil izjemno razpoložen Gašper Horvat, ki je dosegel 2 zadetka in rezultat izenačil. Ves čas so bili sicer rahlo v ospredju Celjani, ki jim je prvi polčas tudi uspelo dobiti z rezultatom 13-11, ko je v zadnji minuti prvega dela zadel Strmljan.Prvih 5. minut drugega dela smo gledali podobno sliko kot v prvem. Celjani so narekovali ritem igre in bili nekoliko v ospredju, držali pa so prednost priigrano v prvem delu. Trebanjci so sicer prihajali do zadetkov, rezultat tudi izenačili, a vedno so jim Celjani spet ušli na prednost zadetka ali dveh.

V 49. minuti pa so gostje po zadetku Filipa Glavaša prišli do vodstva z 19-18 in čakal nas je peklenski zaključek dvoboja. Celjani so nato rezultat spet izenačili, a kmalu je bil po strelu s sedmih metrov spet uspešen Glavaš in povedel Trebanjce v vodstvo. V 59. minuti je Aleks Vlah zadel za 22-22, gostujoči trener Uroš Zorman pa je vzel minuto odmora. Skoval je akcijo, ki jo je v zadetek pretvoril Mihajlo Radojkovič. Toda Celjani niso vrgli puške v koruzo, v zadnjih sekundah je zadetek še enkrat dosegel Aleks Vlah in derbi se je končal z izenačenim rezultatom.