Do zmag v Modri skupini Izolanke in Celjanke

V 5. krogu 1. ženske rokometne lige v modri skupini sta bili odigrani dve tekmi. Rokometašice ŽRK Z’Dežele so premagale tekmice iz Zagorja, ekipa ŽRK Trgo ABC Izola pa je premagala ekipo ŽRD Litija.

Na sobotnem dvoboju so se zmage nad RŽK Zagorje veselile rokometašice ŽRK Z’Dežele, ki so se z zmagama na drugem mestu prvenstvene lestvice izenačile z ekipo ŽRK Mlinotest Ajdovščina, ki pa ima tekmo manj od štajerk.

Dvoboj so odlično odprle rokometašice iz Celja, saj so povedle z rezultatom 8:1, na odmor pa so odšle z vodstvom za 11 golov (17:6). V nadaljevanju tekme so rokometašice Zagorja vseeno zaigrale bolje, znižale zaostanek, a zmaga Celjank ni bila nikoli ogrožena in na ob koncu je bilo 18:31. Pri domačinkah je bila najuspešnejša igralka Lucija Žerko z osmimi, pri gostjah pa Jasmina Pišek z desetimi zadetki.

V edini nedeljski tekmi smo lahko spremljali bolj enakovreden dvoboj. Tekmo so bolje odprle rokometašice Litije, ki so v 15. minutu vodile za 4 gole (7:3), a so Izolanke do polčasa izenačile na 9. V drugem polčasu je nekajkrat spet vodila ekipa Litije, a so domačinke stopnjevale s pritiskom in tekmo na koncu dobile za gol. Pri primorkah je bila najuspešnejša Sara Hodžič s 7 goli, pri štajerkah pa je bila s 5 goli najboljša posameznica Manca Kogovšek.