Dobova do pomembne zmage nad Ljubljančani

Danes sta se v Dobovi pomerila domača MRD Dobova in gostujoča MRK Ljubljana. Domači so prišli do pomembne zmage in se od Ljubljane na lestvici oddaljili za 4 točke.

Tekma se je začela izenačeno, v 5. minuti pa se je Dobova prvič odlepila, ko je po zadetku Adama Seferovića povedla z 4-2. V 8. minuti so prek Marka Sintiča povedli že za 3, a nato je Ljubljana zaigrala bolje in se z dvema zadetkoma Nejca Planinca približala na zadetek zaostanka. V 12. minuti je Ljubljana prišla do izenačenja, a Dobova se je nato spet oddaljila za 2 zadetka. V 19. minuti so domači po zadetku Sintiča spet povedli za 3 zadetke in držali goste na varni razdalji. V 26. minuti je rdeči karton pri Ljubljani prejel še Žarko Makivič, Dobova pa se je močno oddaljila in polčas dobila z 18-13.

V drugem delu je Dobova še stopila na plin in v 35. minuti vodila že za 7 zadetkov, potem ko je lepo akcijo zaključil Teo Jezernik. Ljubljančani so nato zaigrali nekoliko bolje in v 46. minuti znižali zaostanek na 4 zadetke, vendar pa je Dobova držala tekmo pod kontrolo in v zadnjih 10. minut srečanja vstopila z lepo prednostjo 5 zadetkov. Tudi v zadnjih 10 minutah so goste držali na varni razdalji, Ljubljančanom se ni uspelo približati na manj kot 5 zadetkov prednosti, kljub vsemu pa so v zadnji minuti omilili poraz in tekma se je končala z rezultatom 30-27 v korist Dobove.  Pri Dobovi je Marko Sintič dosegel 8 zadetkov, pri Ljubljani pa prav toliko tudi Nejc Planinc.