Dobova hrabro, a brez uspeha proti favoritom iz Ormoža!

Po uvodu v novo sezono, ki sta jo z rokometno poslastico otvorila Trebnje in Koper,  je bila danes v športni dvorani Hardek v Ormožu na sporedu nova tekma 1. lige NLB. Nasproti sta si stala peto in šesto uvrščeni ekipi iz lanske sezone, srečanje pa je v boju z Dobovo z 28:26 dobil Ormož. Tribune v Hardeku je lahko danes zasedlo 150 gledalcev, ki jim je uspelo pričarati odlično vzdušje!

Po desetih minutah igre so si Ormožani po zaslugi trde obrambe in Martina Hebarja, ki je hitro dosegel tri zadetke, že napraskali zavidljivo prednost 5:1. Po začetni zadržanosti obeh napadov je sledilo izmenjavanje zadetkov, ki so ga bolje izkoristili gostje in po 20-tih minutah znižali rezultat. Sploh po zaslugi razpoloženega Tilna Lebna v vratih, je Dobova proti favoritu s Prlekije polčas zaključila z minimalnim zaostankom 15:14.

Gostom je v uvodu drugega dela  uspelo izenačiti, a sta za hiter odgovor poskrbela Hebar in Nejc Krabonja (17:15). Vodstvo bi lahko bilo kaj hitro višje, če ne bi v vratih ostal zbran, do danega trenutka najboljši posameznik Dobove, Tilen Leben. Toda zobe so v defenzivi pokazali tudi domači in le stežka dopuščali zadetke. V 46. minuti je za Ormož Teo Sulek s prvim golom na tekmi povišal na 21:17 in na prvi pogled je voda počasi a vztrajno zalivala grla rokometašem iz Brežic.

Po krvavo potrebni minuti odmora gostov so se ti v zadnjem delu tekme zbrali in se v končnici nevarno približali, gledalci pa so spremljali napete zadnje minute srečanja. Dvome o zmagovalcu je v zadnji minuti razblinil odlični Hebar in postavil končni rezultat 28:26.